ATP páros: a Berdych/Hajek duó lett a dohai győztes

Dohában az egyes elődöntők és a páros döntő szerepelt a szombati játéknap programjában. A páros döntőben az első kiemelt és világranglista 2.  Peya/Soares páros a Davis Kupa győztes Berdych és Hajek ellen lépett pályára.

A cseh duó az első játszmában összesen 6 pontot veszített adogatóként, a 31 percig tartó szettet 6:2-re nyerték. A második játszma elején rögtön breakelőnybe kerültek Berdychék, 3:0-ás vezetésre tettek szert, majd 6:4-el zárták le a játszmát és egyben a mérkőzést. Berdychnek és Hajeknek eddig 1-1 páros tornagyőzelme volt pályafutásuk során – Berdych 2008-ban Rotterdamban Tursunovval, Hajek pedig 2007-ben Münchenben Levinsky oldalán tudott nyerni. Győzelmüknek köszönhetően 60 400$-on és 250 ranglistaponton osztozhatnak.

Forrás: atpworldtour.com