WTA Sydney, Hobart: Jankovic és Pavlyuchenkova is búcsúzott az első fordulóban

Sydney-ben és Hobartban is búcsúzott a 4. kiemelt: Jankovic Makarovától kapott ki, Pavlyuchenkova pedig Riske-el szemben maradt alul.

Sydney

Forrás: apaiinternational.com.au

Forrás: apiainternational.com.au

Bár a top3 a héten nem lép pályára, azért Radwanska, Kvitova és Jankovic személyében jelen van pár élmezőnybe tartozó játékos. Hármuk közül Jankovic nem fogja tovább emelni a verseny színvonalát, mivel már az első fordulóban kikapott az orosz Makarovától. Makarova elemében érzi magát Ausztráliában: a legutóbbi két Australian Openen egészen a legjobb nyolcig jutott, és hétfő reggel a Jankovic elleni első körös meccsét is sikerrel abszolválta. Az orosz játékos több, mint négy hónapot kényszerült kihagyni csuklósérülés miatt, ám első szingli mérkőzésén semmi jelét nem mutatta a formahiánynak és 6:4, 6:2 arányban elintézte a 4. kiemeltet.

Érdekesnek ígérkezett Kerber és Cibulkova találkozója, mivel eddigi négy mérkőzésükön rendre a szlovák teniszező lett a győztes. Az 5. kiemelt Kerbernek viszont szerencsét hozott a száma, ötödik próbálkozásra sikerült legyőznie ellenfelét – 7:6 , 7:5. Nehéz mérkőzésen van túl Caroline Wozniacki (6.), az egykori világelső szetthátrányból fordítva nyert 3:6, 6:2, 6:4-re Georges ellen.

A selejtezőből feljutó Mattek-Sands legyőzte a kanadai Bochard-t, így ő játszhat majd Agnieszka Radwanska ellen. Visszalépett a küzdelmektől a 8. kiemelt Stephens, így honfitársa, Lepchenko játszott Svetlana Kuznetsovával. Ha már így alakult, le is győzte orosz ellenfelét, a következő körben pedig a selejtezős Pironkovával mérkőzhet. A Hopman Kupa győztes Cornet fáradtan érkezett a helyszínre és ez meg is látszott teljesítményén: a selejtezős McHale 6:7, 6:2, 7:5 arányban győzte le a franciát.

Nyerni tudott Babos Tímea páros partnere is, Lucie Safarova a korábbi Roland Garros bajnok Schiavonét múlta felül 6:4, 6:4 arányban. Timi és Safarova egyébként párosban legyőzték a szabad kártyás Halep/Olaru duót (7:5, 6:2) és a 2. kiemelt Peschke/Srebotnik párossal játszanak majd.

Hobart

Hobartban a játéknap első meccsét Venus Williams és Flavia Penetta játszotta – volna. Előbb Williams visszalépését jelentették be, és kiírták a Muguruza – Pennetta meccset, ezt követően azonban az olasz sem vállalta a játékot, így Muguruza – Mestach összecsapást rendeztek, melyen a spanyol nyert 6:1, 6:1-re. Sydney-hez hasonlóan itt is búcsúzott a 4. kiemelt, az orosz Pavlyuchenkova a fiatal amerikai Riske ellen szenvedett első körös vereséget – 6:3, 6:2.

Meggyűlt a baja az első kiemelt Stosurnak a selejtezőből feljutó amerikai Brengle ellen. Stosur elbukta az első játszma rövidítését, majd sima 6:1-es egyenlítést követően a döntő szettben ismét tie-breakre került sor. Ezúttal már Stosur figyelt jobban, 7:5-re nyerte a rövidítést és várhatja a francia Mladenovic elleni mérkőzését. A 2. kiemelt Flipkens ennél sokkal könnyebben jutott tovább, az új-zélandi Erakovic összesen 5 játékot nyert ellene – 6:4, 6:1.