ATP Auckland: a 2. játéknap történései

Aucklandben az 5. kiemelt Kohlschreiber és a 6. Paire is pályára lépett. Előbbi küzdelmes, utóbbi pedig nagyon sima meccsen jutott tovább, kiesett viszont a 8. helyen rangsorolt Haase.

Donald Young Forrás: atpworldtour.com

Donald Young
Forrás: atpworldtour.com

Az első kiemelt és négyszeres aucklandi bajnok David Ferrer az amerikai Donald Young ellen kezdheti a címvédést. Young az argentin Delbonis ellen nyert 7:5, 6:2-re, ami a US open első fordulós győzelme óta az első  győzelme volt a touron. David Ferrer zsinórban negyedik tornagyőzelmét szerezheti meg idén Aucklandben, de ehhez mindenképp jobb teljesítményre lesz szüksége, mint amit múlt héten Dohában produkált.

Az 5. kiemelt 2008-as bajnok Kohlschreiber játszmát veszített 2013. legtöbbet fejlődött játékosa, a spanyol Carreno Busta ellen, de a győzelmet azért nem engedte ki a kezei közül – 6:2, 3:6, 7:5. A 6. kiemelt Paire-nek mindössze 49 percre volt szüksége Przysiezny legyőzéséhez (6:4, 6:2), a spanyol Garcia-Lopez pedig a 8. kiemelt Haase ellen nyert 4:6, 7:5, 7:6-ra.

Új-Zéland legmagasabban rangsorolt játékosa a világranglista 288. helyén álló Jose Rubin Statham 69 percig bírta Lacko ellen – a szlovák 6:3, 6:1-re nyert és majd a 3. kiemelt Isnerrel játszhat. Isner 2010-ben Aucklandben szerezte meg pályafutás első tornagyőzelmét.

Eső miatt szerdára halasztották a Baghdatis – Johnson mérkőzést és a Klahn – Brands találkozót is félbe kellett szakítani.