ATP Sydney: a 2. játéknap történései

A Sydney-ben zajló ATP 250-es torna második játéknapján megkezdte címvédés felé vezető útját Bernard Tomic, valamint az is kiderült, ki lesz az első kiemelt Del Potro ellenfele.

Bernard Tomic sima, 6:3, 6:0-ás Granollers felett aratott győzelemmel kezdte meg idei szereplését Sydney-ben. Az idényben első hivatalos mérkőzését játszó Tomic 8-ból 7 breaklabdát hárítva és öt alkalommal breakelve ellenfelét valamivel kevesebb, mint egy óra alatt tudta legyűrni a spanyol Granollerst. Tomic 2013-ban első ATP tornagyőzelmének örülhetett Sydney városában.

Nicolas Mahut a selejtezőből felkerülő amerikai Ryan Harrison ellen vívta ki a továbbjutást. A francia 12 ászt ütve 7:6 ,7:5 arányban tudott nyerni, a következő körben pedig majd az első kiemelt Del Potro ellen játszhat. Egyetlen korábbi mérkőzésüket az argentin nyerte a 2007-es US Openen.

A 7. kiemelt Marin Cilic az ugyancsak selejtezős német Stuff ellen lépett pályára, aki alaposan meg is tréfálta a horvátot, miután 6:3-ra megnyerte az első szettet. Ezt követően Cilic ugyanilyen arányban egyenlített, majd egy újabb 6:3-as játszmával zárta le a mérkőzést.  Sydney-ben Goran Ivanisevic segíti Cilic munkáját, aki a következő fordulóban az üzbég Istomin ellen vívhatja ki a negyeddöntőbe jutást.

Radek Stepanek Forrás: atpworldtour.com

Radek Stepanek
Forrás: atpworldtour.com

Radek Stepaneknek 2 óra 14 percre volt szüksége, hogy legyűrje a szabad kártyás  Groth-ot. A fiatal ausztrál, aki negyeddöntőt játszott múlt héten Brisbane-ben, 18 ászt ütött szemben Stepanek 5 fogadhatatlan adogatásával, de a döntő játszmában kétszer is elveszítette az adogatását, így a végeredmény 6:7, 7:6, 6:2 lett a cseh teniszező javára. A másik szabad kártyás ausztrál, Marinko Matosevic több szerencsével járt a múlt héten Dohában Andy Murray-t búcsúztató Florian Mayer ellen. Matosevic 6:2, 4:6, 6:3-ra tudott nyerni, a következő körben pedig majd a 3. kiemelt Andreas Seppi vár rá.

A finn Nieminennek korán elszálltak a címvédésről dédelgetett álmai, ugyanis már az első fordulóban kikapott a selejtezőből felkerülő Blaz Kavcic ellen – 6:4, 6:3. Sam Querrey Vasek Pospisil visszalépésének örülhetett, ám a helyére beugró szerencsés vesztes Ramossal sem bírt az amerikai, 4:6, 6:3, 6:4-el Ramos jutott tovább.