WTA Hobart: Sydney után itt is meglepetés született

2014. január 11.
by admin

Pironkova tegnapi Sydneyben aratott győzelme után itt az újabb meglepetés. A spanyol Munguruza a selejtezőből feljutva lett tornagyőztes.

Fél éves kihagyás után, második tornáján egyből tornagyőzelmet ünnepelhetett a spanyol Muguruza. A negyeddöntőben Flipkenst verő játékos már az elődöntőben is jelezte, hogy komolyan kell vele számolni a döntőben is, amikor 6-0 6-1-re verte a szintén spanyol Cabezat. Döntőbeli ellenfele, a cseh Zakopalova is csak az első játszmában tudta vele tartani a lépést, de a másodikban őt is kivégezte Muguruza, aki végül 6-4 6-0-ra hozta a mérkőzést. A spanyol játékos ezzel élete első tornagyőzelmét ünnepelhette, míg Zakopalovanak továbbra sem megy a döntőkben, ahol mérlege a mostani vereséggel 2-11-re módosult.