Australian Open: Serena és Li is továbbment a hölgyeknél

2014. január 15.
by admin

A harmadik napjához érkezett az Australian Open. A hölgyek felső ágán alakul a Williams – Li elődöntő, a legjobb 32 között pedig egy Stosur – Ivanovic meccs lesz terítéken.

A világelső Serena Williams a szerb Vesna Doloccal játszott, és csakúgy mint az első fordulóban, most is mindössze három játékot bukva könnyedén nyert 6-1 6-2 arányban. Serena a következő körben a szlovák Hantuchova ellen játszik, aki döntő szett 12-10-re verte a cseh Karolina Pliskovat.

li-na-ausSerena legnagyobb ellenfele a felső ágon Na Li lehet. Li ellenfele a 16 éves svájci Belinda Bencic volt. Li az első játszmában nem sok esélyt adott Bencic-nek, de a másodikban az ifjú hölgy felnőtt a feladathoz, megszorongatta Li-t, de fordítani nem tudod. A mérkőzést a tavalyi döntős kínai hölgy nyerte 6-0 7-6 arányban. Li ellenfele a múlt héten Babos Tímeával párosban tornát nyerő Lucie Safarova lesz, aki három játszmában győzte le honfitársát, a “névrokon” Lucie Hradeckat.

Nem élte túl a második fordulót a német Sabine Lisicki, akinek a román Niculescu állta útját. Lisicki az első játszmát még könnyen nyerte, de a következő két játszmát ugyanilyen könnyedén vesztette el. A nagy reményekkel érkező német hölgy így készülhet Wimbledonra, az az ő tornája. Egy másik, Wimbledonban jól teljesítő hölgy, Kirsten Flipkens is búcsúzott a tornától. Flipkens az ausztrál Dellaqua ellen lépett pályára, és szenvedett sima 6-3 6-0-ás vereséget.

Ivanovic Stosur ellen játszik a következő fordulóban Forrás: anitaivanovic.blogspot.com

Ivanovic Stosur ellen játszik a következő fordulóban
Forrás: anitaivanovic.blogspot.com

Előzetesen a nap mérkőzésének kikiáltott találkozót a hazaiak kedvence, a tizenhetedik helyen kiemelt Samantha Stosur, és a múlt héten első tornagyőzelmét begyűjtő Pironkova játszotta. Volna. Ugyanis az egyre nagyobb izmokkal rendelkező Stosur 6-2 6-0 arányban leütötte a pályáról bolgár ellenfelét. Ha most nem is sikerült összehoznia a nap mérkőzését, erre jó esélye lesz két nap múlva, amikor is a szerb Ana Ivanovic ellen lép pályára. A tizennegyedik helyen kiemelt szerb szépség a német Annika Beck-en lépett keresztül 6-1 6-2-vel.

A kiemeltek közül továbbment a német Kerber (az orosz Alla Kudryavtseva ellen nyert két játszmában), az olasz Pennetta (Monica Puig ellen győzött), és a Venus Williams-et verő Makarova is (ő az amerikai Irina Falconi-t győzte le két szettben). Viszont nem jutott tovább a Kvitovat verő thaiföldi Kumkhum, akinek a német Mona Barthel állta az útját három játszmában.