Djokovic és Berdych simán, Ferrer játszmavesztéssel jutott a 3. fordulóba

A 3. játéknap első mérkőzésén a cseh Tomas Berdych jutott tovább, példáját később Novak Djokovic is követte. Mindketten nyolc játékot veszítettek összesen, David Ferrer viszont megnehezítette a saját dolgát azzal, hogy nem koncentrált eléggé  a második játszmában.

Tomas Berdych Forrás: atpworldtour.com

Tomas Berdych
Forrás: atpworldtour.com

A 7. kiemelt Berdych volt a szerdai játéknap első továbbjutója, miután 6:4, 6:1, 6:3 arányban legyőzte a francia Kenny De Scheppert. A cseh játékos egyetlen breaklabdát sem engedélyezett ellenfelének, ő maga viszont 8 lehetőségéből 5-öt is kihasznált, így 1 óra 42 perc alatt le is zárta második fordulós mérkőzését. Berdych 29 nyerőt és 13 ki nem kényszerített hibát ütött, a hálónál pedig 25-ből 21 pontot nyert.

Berdych zsinórban negyedszer jutott be az Australian Open harmadik fordulójába, és majd a bosnyák Damir Dzumhur ellen játszik a 16 közé jutásért. A világranglista 188. helyét birtokló játékos épp egy nagy visszatérés közepén volt, mikor 4:6, 4:6, 6:3, 4:1-es állásnál Ivan Dodig (32.) feladta a mérkőzést. A 21 éves Dzumhur a versenyt megelőzően egyetlen ATP tour mérkőzést sem játszott még pályafutása során. A selejtezőből az 1. kiemelt Dustin Brown legyőzésével jutott a főtáblára, a kvali első körében pedig Berdych honfitársát, Jan Hajeket búcsúztatta.

Novak Djokovic Forrás: atpworldtour.com

Novak Djokovic

Novak Djokovic megszerezte 23. zsinórban aratott győzelmét is az Australian Openen. Djokovic hamar, 22 perc alatt lerendezte az első játszmát Leonardo Mayer ellen, az argentin mindössze nyolc pontot tudott nyerni a szett során – 6:0. Mayer ezután emelt a játéka színvonalán, de ez kevés volt a kétszeres címvédő ellen. Djokovic 5 perccel töltött többet a pályán Berdychnél, de összességében ugyan annyi játékot veszítve, 6:0, 6:4, 6:4-el harcolta ki a továbbjutást.

Djokovic nem veszített mérkőzést a US Open döntője óta, és esetleges címvédése esetén zsinórban az 5. tornagyőzelmét zsebelheti be Peking, Shanghai, Párizs és London után.  A 2. kiemelt ellenfele a 16 közé jutásért vívott mérkőzésen majd az üzbég Istomin lesz, aki az orosz Tursunov ellen nyert négy játszmában – 7:6, 4:6, 6:1, 6:4.

A lengyel Janowicz ezúttal is szettvesztéssel kezdte a mérkőzését, de az első fordulóval ellentétben nem engedte még nagyobb bajba sodorni magát: Andujar 6:4-re nyerte a nyitó szettet, Janowicz ezt követően 7:6, 7:6, 6:3-al fordított.

Ötszettes mérkőzést játszott Mikhail Youzhny (14.) és a német Florian Mayer (akinek a névrokonságon kívül semmi köze sincs Djokovic ellenfeléhez). Mayer kétszer került szettelőnybe, orosz ellenfele pedig kétszer egalizált, a döntő játszmában aztán ismét Mayeren volt a sor, aki nem akarta megtörni a sormintát, és megnyerte a mérkőzést – 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3.

David Ferrer a francia Mannarino ellen lépett pályára, az első szett rövidítésének megnyerését követően Mannarino hozni tudta a második játszmát 7:5-re. Ferrer azonban időben eszmélt, és 6:0, 6:3-al pontot tett a mérkőzés végére. A 3. kiemelt spanyol következő ellenfele Jeremy Chardy lesz (29.), aki az ukrán Dolgopolov ellen nyert négy szoros játszmában (7:5, 7:6, 6:7, 7:6).

Izgalmasnak ígérkezett a 9. kiemelt Gasquet és Davydenko összecsapása, ám az egykori világranglista 3. orosz nem igazán tudott ellenfele lenni a franciának: Gasquet 7:6, 6:4, 6:4-el jutott a következő fordulóba.

Youzhny (14.) és Tursunov (30.) személyében két kiemelt játékos is búcsúzott a tornától a 3. játéknapon, ők voltak az elsők, akiket ellenfelük vert meg: korábban Isner (13.), Haas (12.) és Dodig (32.) is feladni kényszerült a mérkőzését.