Federer és Nadal is három játszmában jutott a 3. fordulóba

Az Australian Open 4. játéknapjára egyetlen jelző biztosan nem illik: az egyhangúság. Az ausztrál kánikulában előbb a hőség miatt szakították meg a játékot a külső pályákon, majd rövidesen ismét bevonultak a játékosok az öltözőkbe – ezúttal a Melbourne fölé érő vihar miatt kellett esőszünetet eszközölni.

Federer 70. győztes mérkőzését vívta az AusOpenen Forrás: atpworldtour.com

Federer 70. győztes mérkőzését vívta az AusOpenen
Forrás: atpworldtour.com

Rafael Nadal és Roger Federer mérkőzését nem befolyásolták az időjárás viszontagságai, ugyanis a Rod Laver és a Hisense arénát is befedték. Federer ellenfele a szlovén Kavcic volt, aki ellen gyorsan dupla szettelőnybe került a svájci. A harmadik játszmában aztán picit leengedett Roger, de a rövidítésben ki tudta harcolni a győzelmet – 6:2, 6:1, 7:6. Federer 52 nyerőt ütött szemben Kavcic 11-ével és hat alkalommal is elvette ellenfele adogatását. A négyszeres bajnok Roger Federer rekordnak számító, 70. meccsét nyerte meg az Australian Openen. Hosszú idő után először fordult elő, hogy nem a Rod Laver arénában játszott, a 70 mérkőzésből 63-at a center pályán nyert.

Kokkinakis becsülettel küzdött Nadal ellen Forrás: ausopen.com

Kokkinakis becsülettel küzdött Nadal ellen
Forrás: ausopen.com

A Rod Laveren ezúttal a világelső Rafael Nadal kapott helyet, ellenfele a fiatal ausztrál Thanasi Kokkinakis volt. A 17 éves teniszező a világranglista 570. helyét birtokolja, az első fordulóban Sijsling ellen jutott tovább 7:6, 0:6, 7:6, 6:2 arányban. Első Grand Slam szereplésén rögtön meg is szerezte első győzelmét, jutalmul pedig a világelsővel találkozhatott a 2. fordulóban. Mint ahogyan arra számítani lehetett, Kokkinakisnak nem volt valós esélye még csak a szettnyerésre sem, de nem kell szégyenkeznie: az 1 óra 53 percig tartó 6:2, 6:4, 6:2-es mérkőzés nem rossz eredmény 17 évesen a világelsővel szemben. Nadal 10 breaklabdájából 5-öt használt ki, ellenfelének nem volt lehetősége elvenni Nadal adogatását.

Jo-Wilfried Tsonga a Hisense arénában lépett pályára, ami befedhető, így nem kellett megszakítani a mérkőzését a hőségszünet miatt. A francia ellenfele Thomaz Bellucci volt, aki ellen 2 óra 15 percre volt szüksége a 2008-as döntősnek, hogy kiharcolja a továbbjutást: 7:6, 6:4, 6:4.

Kei Nishikori még a szünet előtt befejezte a maga mérkőzését a szerb Dusan Lajovic ellen, akit 6:1, 6:1, 7:6 arányban intézett el. Az első számú japán teniszező 64%-ban ütötte be az első adogatásait, és ezekből 83%-ban szerzett pontot.

Andreas Seppi Hewitt legyőzése után ismét egy ötjátszmás mérkőzésbe keveredett, ezúttal viszont ő futott az eredmény után az amerikai Donald Young ellen. Young 5:4-es vezetésnél a mérkőzés megnyeréséért adogatott, de semmire veszítette el szervajátékát. Ezt követően viszont ismét breakelte ellenfelét, és ezúttal nem hibázott saját adogatásánál – 6:4, 2:6, 6:3, 4:6, 7:5 lett a végeredmény Young javára.

Rengeteg mérkőzés szakadt félbe az eső miatt, Del Potro pedig el sem tudta kezdeni a sajátját. A cikk írásának időpontjában csak a Monfils – Sock mérkőzés zajlott a Hisense arénában.