Kiesett Del Potro!

2014. január 16.
by admin

Hőségszünet ide, esőszünet oda, folytatódtak a küzdelmek a férfi mezőnyben is. És jött a torna eddigi legnagyobb meglepetése.

Kezdjük a félbeszakadt mérkőzésekkel. Klizan, Robert és Dimitrov is be tudta fejezni a játszmát, és a mérkőzést, ahogyan Raonic is három szettben győzött a román Hanescu ellen. A Cilic – Simon mérkőzés viszont öt játszmásra sikeredett. A torna előtt a visszalépést fontolgató Simon, csakúgy mint az előző fordulóban, most is jobban bírta fizikailag, mint az ellenfele, és nyerte a meccset. Jó erőben van a sérült francia.

Továbbra is jó formában van Andy Murray. A brit játékos a fracia Millot ellen nyert két sima, és egy szorosabb játszmában. Ugye tudjuk, hogy kis szerencsével most ki lehetett volna Murray ellenfele. Igen, Fucsovics Mátron. Talán jövőre.

A nap meglepetése egyértelműen Del Potro kiesése. Az argentin óriás a spanyol Bautista Agut ellen játszott, de hiába vezetett kétszer is szett előnyben, a döntő játszmát a világranglista hatvankettedik játék nyerte 7-5 arányban. Lehet kár volt azért a múlt heti tornagyőzelemért…