AusOpen: Timiék legyőzték a tavalyi döntőst!

2014. január 18.
by admin

Babos Tímeáéknak egy kisebb csodára volt szükségük, hogy ma hajnalban továbbjussanak. Megcsinálták!

Babos Tímea a horvát Petra Martic oldalán ma hajnalban az ötödik helyen kiemelt, tavalyi döntős Barty, Dellacqua ausztrál kettős ellen lépett pályára az Ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A papírforma természetesen a hazai páros győzelmét jósolta, de a papírforma néha borul, ez sem volt másképp.

Timiék jól kezdték a meccset, hamar break-elték ellenfelüket. Ez a lendület kitartott az egész első játszmára, háromszor is elvették az ausztrálok adogatását, míg a sajátjukat tartani tudták, 26 perc alatt hozták a szettet 6-1 arányban.

A szorosabb második játszmában már Babosék sem tudták tartani adogatásukat, hiába nyerték az első adogatásuk 88 százalékát, de az egyetlen elveszített adogatójáték mellett most kétszer sikerült break-elniük ellenfelüket, és behúzták a második szettet is 6-3-ra.

Timiék a negyeddöntőbe kerülésért a Gajdosova, Tomljanovic ausztrál, horvát kettőssel találkoznak.

Kép forrása: mno.hu