AusOpen: Dimitrov négy szettben megszorongatta Nadalt

2014. január 22.
by admin

Novak Djokovic tegnapi búcsúja után, a torna első számú esélyesévé lépett elő a világranglistát vezető Rafael Nadal.

Dimitrov méltó ellenfele volt Nadalnak

Nadal ellenfele a világranglistán huszonkettedik Grigor Dimitrov volt. Nadalnak nem volt ismeretlen a fiatal bolgár, már háromszor is találkoztak, és mindháromszor a spanyol játékos nyert, bár mindig megszenvedett a sikerért. Ezt a mérkőzést is Dimitrov kezdte jobban, már a meccs elején elvette Nadal adogatását, és ezt az előnyt tudta tartani a játszma végéig. A második szettben Nadal break-elni tudta Dimitrovot, de nem sokáig volt meg az előnye, 2-0 után három kettős hibát ütve visszaajándékozta a játékot a bolgár játékosnak. A játszmát tie-breakben végül Nadal nyerte, kiegyenlítve ezzel a játszmák arányát. A harmadik szett hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint a második. Nadal break előnybe került, de a bolgár ismét ledolgozta a hátrányt, sőt 6-5-nél játszmalabdája volt. Jöhetett a rövidítés, ahol Dimitrovnak két labdája is volt a játszmáért, de nem tudott élni vele, a spanyol világelső pedig az első lehetőségét kegyetlenül kihasználta. A negyedik szett elején Nadal elvette Dimitrov adogatását, aki már nem tudott visszajönni a meccsbe, és 6-2-re elvesztette a negyedik játszmát. Nadal ezzel negyedszer jutott a torna elődöntőjébe, ahol a Federer – Murray párharc győztesével játszik a döntőbe kerülésért.