AusOpen: Na Li és Dominika Cibulkova jutott a döntőbe

Véget értek a női elődöntők az Australian Openen, a finálét a 3. kiemelt Li és a 24. Cibulkova játssza majd.

A meccs végén Bouchard gratulálhatott, de az ő teljesítménye is elismerésre méltó volt a tornán Forrás: ausopen.com

Forrás: ausopen.com

Az első elődöntőt a kínai Li a fiatal feltörekvő tehetség, Eugenie Bouchard ellen játszotta. Li azt követően, hogy a 3. fordulóban mérkőzéslabdát kellett hárítania Safarova ellen, emelt a játéka színvonalán, és a következő két mérkőzésén mindössze hat játékot veszített. Remekül kezdte az elődöntőt is: az első 23 labdamenetből 20-at megnyert, és hamar 5:0-ás előnyt alakított ki. Bouchard ekkor kezdett ébredezni, megmutatta, hogy nem véletlenül jutott a legjobb 4 közé és a következő 5 játékból négyet is megnyert. Ez egyúttal azt is jelentette, hogy elveszítette az első játszmát, a másodikban viszont 2:0-ás vezetésre tett szert. A kanadai felemelkedése azonban nem törte meg a tavalyi döntőst, a következő 8 játékból hat az ő sikerével zárult, ezzel keretbe foglalta a mérkőzést. A végeredmény 6:2, 6:4 lett Li javára, így 2011. és 2013. után ismét döntőt játszhat Melbourne-ben – ezúttal úgy, hogy ő lesz a favorit.

Radwanska csak árnyéka volt önmagának a ma meccsen Forrás: ausopen.com

Radwanska csak árnyéka volt önmagának a mai meccsen

Ellenfele majd a szlovák Cibulkova lesz, aki meglepően simán, alig több, mint 1 óra leforgása alatt legyőzte Radwanskát. A lengyel a 8 között meglepetésre kiejtette a címvédő Azarenkát, úgy, hogy korábbi 5 meccsük alkalmával még csak szettet sem tudott nyerni. Az ott mutatott remek játékából azonban nem sokat tudott átmenteni a mai mérkőzésre: Cibulkova rögtön breakelőnybe került, amit a későbbiekben még kettővel meg is toldott, így 37 perc leforgása alatt 6:1-re megnyerte az első játszmát. A másodikra sem tudta összeszedni magát Radwanska, Cibulkova dupla brekelőnybe került – 6:1, 4:0-ra vezetett. A siker kapujában picit megtorpant a 2009-es Roland Garros elődöntős, és elbukta az adogatását, de ez csak arra volt elég, hogy ellenfele picit szépítsen az összképen. Következő adogatását már meg tudta nyerni Cibulkova, zárásképp pedig hatodszor is breakelte az indiszponált Radwanskát, kialakítva ezzel a 6:1, 6:2-es végeredményt.

A szoros csaták tehát elmaradtak, reméljük a döntőben majd kiélezett küzdelmet láthatunk.

A kiemelt kép forrása: ausopen.com