WTA összefoglaló: Pattaya City és Párizs

Visszatérése után először tudott mérkőzést nyerni Vera Zvonareva, aki egy hazai versenyzőt búcsúztatott Tájföldön. Az első kiemelt Lisicki győzelme ellenére nem tudja folytatni a tornán való szereplést.

Pattaya City

Lisicki bár továbbjutott, de nem tudja folytatni a szereplést Forrás: livetennis.com

Lisicki bár továbbjutott, de nem tudja folytatni a szereplést
Forrás: livetennis.com

Az egykori világranglista 2. Zvonareva nem játszott a 2012-es Olimpia óta, visszatérése óta pedig két meccsen szerepelt – mindkettőt elveszítette. Pattaya Cityben, ahol 2009-ben és 2010-ben is nyerni tudott, már sokkal könnyebb feladat várt rá. Zvonareva a 992. világranglistás helyezéssel érkezett a tornára, a hazai Peangtarn Plipuech viszont nem okozott gondot neki – 6:3, 6:2 arányban megszerezte első győzelmét a szezonban.

Zvonareva következő ellenfele a szintén orosz, 4. kiemelt Makarova lesz, aki  3:6, 2:2-re állt az ukrán Savchuk ellen, majd zsinórban 7 játékot nyerve végül 3:6, 6:2, 6:4-el jutott tovább. Makarova páros partnere, Elena Vesnina (5.) is három játszmában jutott tovább: az amerikai Kinget 7:6, 6:7, 6:1-re tudta legyőzni egy 8 perc híján 3 óráig tartó mérkőzésen.

Bár Sabine Lisicki tegnap megnyerte az első fordulós mérkőzését ( Vekic ellen 7:5, 2:6, 6:4-re), ma a twitteren bejelentette, hogy vállsérülés miatt vissza kell lépnie a küzdelmektől. Ugyancsak visszalépett a tegnap az 500. győzelmét megszerző 2. kiemelt Kuznetsova, aki csípősérülésre panaszkodik.

Forrás: ap.org

Párizsban a szezon első fedett pályás versenye zajlik, melynek az első játéknapján csak két mérkőzést rendeztek: az orosz Pavlyuchenkova szetthátrányból fordított Schiavone ellen (1:6, 6:4, 6:1), a cseh Zakopalova pedig a francia Garcia ellen nyert 7:6, 6:2-re. A keddi játéknapot Hantuchova és Erakovic kezdte, hogy eldöntsék, ki mérkőzhet majd az 1. kiemelt Sharapovával. Az első játszmát a szlovák teniszező nyerte 6:3-ra és a másodikban is 3:0-ás vezetésre tett szert, mikor ellenfele feladta a találkozót.

A 2. kiemelt Kvitova ellenfelének személyére is fény derült, a Hopman Kupa győztes Cornet három szettben verte meg Rybarikovát – 6:3, 5:7, 6:2. Remekül használta ki a lehetőségét a sérült Ivanovic helyére beugró Petkovic, aki két játszmában legyőzte a szerb Jovanovskit.