WTA Párizs: kiesett a címvédő

Az Open GDF Suez címvédője, Mona Barthel tegnap párosban búcsúzott a tornától, partnerével épp a Babos Tímea/Mladenovic alkotta kettőstől kaptak ki. Szerdán aztán végleg pakolhatott a német játékos, miután egyesben is kiesett.

Barthel ellenfele a 8. kiemelt Flipkens volt, aki három játszmában 6:3, 4:6, 6:2-re tudott nyerni. A világranglista 36. helyezettjének egyébként sem voltak jók az esélyei, hiszen a negyeddöntőben az első kiemelt Sharapova várt volna rá.

Hantuchovának nem volt esélye Sharapova ellen

Forrás: tennis.com

Sharapova hamar túllépett az Australian Open kiesésén Cibulkova ellen, és ez nem csak mentálisan, hanem a játékában is megmutatkozott:  szervajátéka jelentősen feljavult, olyannyira, hogy tíz ászt is ütött Hantuchova ellen. Sharapova repülőrajtot vett, és az első nyolc játékot mind megnyerte, ezt követően sikerült Hantuchovának feliratkoznia az eredményjelzőre. Mint utóbb kiderült, ez volt a szlovák teniszező egyetlen megnyert gémje a meccsen, Sharapova 6:0, 6:1 arányban győzte le ellenfelét. Az első kiemelt győzelmével rögtön a negyeddöntőben tudhatja magát, ahol majd Flipkens vagy Meusburger vár rá.

Három kiemelt is búcsúzott a szerdai játéknapon: Babos Tímea páros partnere, a francia Mladenovic az ötödik kiemelt Halepet győzte le két játszmában, Svitolina Vincit (6.), Pavlyuchenkova pedig Suarez Navarrót (7.) búcsúztatta.

Mladenovic – Halep – 7:6, 6:4

Pattaya Cityben csak három találkozó zajlott a mai napon, ahol a negyedik kiemelt Makarova mindössze két játékot engedélyezett a sérülése után visszatérő honfitársának, Vera Zvonarevának (6:0, 6:2). Pliskova 3:0-ás hátrányban volt a döntő játszmában a selejtezős Kudryavtseva ellen, innen sikerült fordítania és 4:6, 6:3, 6:4 arányban hozta a találkozót. A következő fordulóban a harmadik kiemelt Cirstea lesz Pliskova ellenfele, aki 6:3, 6:4-re verte Allison Riske-t.

A kiemelt kép forrása: wtatennis.com