Babosék sikerrel vették az első akadályt Rióban

Babos Tímea a Rio Openen az ausztrál Jarmila Gajdosova oldalán párosozik, első mérkőzésükön pedig magabiztos győzelmet arattak a Molinero/Thorpe duó ellen.

Forrás: babostimea.hu

Babosék számára jól indult a mérkőzés, az első játékban sikerült breakelőnybe kerülniük, majd 3:1-es vezetésnél ismét elvették ellenfeleik adogatását. A magabiztos előny tudatában valószínűleg túlságosan is megnyugodott Babos Tímea, mivel semmire veszítette el az adogatójátékát, de Molinero megtette azt a szívességet, hogy ezután ő sem tudta hozni a sajátját. 5:2-nél Gajdosova a szett megnyeréséért adogathatott, ezt pedig magabiztosan végre is hajtotta.

A második játszma az elsőhöz hasonlóan Babosék breakelésével kezdődött, melyet újabbak követtek: Molinero és Thorpe egyetlen játékot sem tudott nyerni, így 6:2, 6:0 lett a végeredmény. A magyar/ausztrál kettős ellenfele a következő fordulóban vagy a Begu/Irigoyen (román, argentin) vagy pedig a Cadantu/Soler-Espinosa (román, spanyol) páros lesz.