Gulbis bevette Marseille-t

2014. február 23.
by admin

A lett Ernests Gulbis győzelmével zárult a Marseille-ben zajló ATP 250-es torna, miután a lett játékos két játszmában legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát.

Az első játszmában a két játékos fej-fej mellett haladt, break lehetőséget sem adva a másiknak, egészen 5-4-ig, amikor Tsongának break és játszmalabdákat kellett hárítania. Az Ali hasonmás franciát jó adogatásai még kihúzták a csávából, de a rövidítésben Gulbis hamar 4-0-ás vezetésre tett szert, ahonnan már Tsongának nem volt lehetősége visszajönnie, és 7-5 arányban bukta a tie-breaket. A harmadik marseille-i trófeájára hajtó hazai játékos a második játszma elején ismét elvesztette adogatását, és bár 4-3-nál volt lehetősége visszabreakelni Gulbist, a lett tudta hozni az adogatását, és 5-4-nél kiszerválta a mérkőzést. Gulbis ezzel zsinórban másodszor győzte le Tsongát (legutóbb Wimbledonban sikerült neki, az első három alkalommal a francia nyert), és az ATP döntőkben imponáló 5-0-ás mérleggel rendelkezik.

Ernests Gulbis (lett) – Jo-Wilfried Tsonga (francia) 7-6 6-4

Kép forrása: sportacentrs.com