Ferrer és Murray is továbbjutott, Sao Pauloban villogtak a hazaiak

David Ferrer pályafutása 250. győztesen megvívott kemény pályás mérkőzésén van túl, az acapulcoi torna első kiemeltje a kazah Kukushkin ellen nyert 6-2, 6-3-ra. Murray a múlt héten Nadal ellen vitézkedő Andujarral találkozott, aki a skóttól is elcsent egy játszmát.

Acapulco

Ferrer nyolcadik alkalommal szerepel Acapulcoban Forrás: atpworldtour.com

Ferrer nyolcadik alkalommal szerepel Acapulcoban
Forrás: atpworldtour.com

Ferrer 2010 és 2012 között három alkalommal is megnyerte a tornát, tavaly pedig csak a döntőben vérzett el Rafael Nadal ellen. Idén salakról keményre változott a borítás, de a második számú spanyol teniszező kiválóan alkalmazkodott az új körülményekhez – egy óra 27 perc leforgása alatt 6-2, 6-3 arányban győzte le a kazah Kukushkint. A következő ellenfele majd honfitársa, Feliciano Lopez lesz, aki 6-4, 6-2-re nyert a francia Roger-Vasselin ellen. Előző négy találkozójukat Ferrer nyerte, így vezet 7-6-ra a kemény pályán otthonosan mozgó spanyol ellen.

Pablo Andujar múlt héten kis híján elbúcsúztatta Rafael Nadalt a Rio Open elődöntőjében, Sao Pauloban pedig rögtön egy újabb top10-es játékost kapott ellenfeléül Andy Murray személyében. A világranglista 34. helyezettje ezúttal is remekül kezdett, az első öt játékot megnyerte és szett és breakelőnnyel vezetett a második játszmában. Murray ekkor kezdett ébredezni és hat játékot nyerve egymás után egalizálta az állást. A döntő játszmában Murray 3-2-re vezetett breakelőnyben, majd neki kellett három breaklabdát hárítania, amit sikerült is összehoznia és még egyszer elvéve ellenfele adogatójátékát kialakította a 3-6, 6-1, 6-2-es végeredményt.

A világranglistán jelenleg csak a hetedik helyen álló Murray első látogatását teszi Latin-Amerikában, következő ellenfele pedig a portugál Sousa lesz, aki Murray-hez hasonlóan lagymatag kezdés után tudta megfordítani a maga mérkőzését a francia Mannarino ellen (1-6, 6-2, 6-2).

Ivo Karlovic két tie-breakes játszmában legyőzte a harmadik kiemelt Isnert, a következő fordulóban a nála 36 cm-rel alacsonyabb Sela ellen mérkőzik majd.

Dutra Silva

Az első számú brazil teniszező, Thomaz Bellucci két héten belül másodszor győzte le a kolumbiai Giraldot. A múlt heti Rio Openhez hasonlóan most is szetthátrányból fordítva sikerült legyőznie a torna nyolcadik kiemeltjét – 4-6, 7-5, 6-3. Az egykoron a világranglistán a 21. helyéig jutó, jelenleg a top100-on kívül tartózkodó teniszező riói teljesítményével 22 helyet javított a világranglistán, így most 108. Bellucci következő ellenfele az osztrák Haiser-Mauer lesz, aki 6-2, 4-6, 6-1-es győzelmet aratott a német Reister felett.

Bellucci honfitrása, a 147. világranglistás helyet birtokló Dutra Silva is győzelemnek örülhetett, a hatodik kiemelt Garcia-Lopezt sikerült hazaküldenie egy több, mint két órás mérkőzésen (1-6, 7-5, 6-3). Dutra Silva első ATP győzelmét jegyezhette a szezonban, a következő körben pedig a selejtezős Riba ellen továbbjutó Lorenzi lesz az ellenfele.