WTA: Cibulkova nyert Acapulcóban

2014. március 3.
by admin

Az Australian Open döntős Dominika Cibulkova, és az élete első WTA tornadöntőjén szereplő Christina McHale játszották a hétvégi, Acapulcóban megrendezett WTA International torna döntőjét.

Idei első tornagyőzelmét aratta Dominika Cibulkova, aki egy közel három órás mérkőzésen legyőzte az amerikai Christina McHale-t. A mérkőzés esélyesének számító szlovák hölgy a torna folyamán játszmát sem veszett, ám a döntőben komoly ellenfelére talált az amerikaiban. Az első játszma 7-6 arányban Cibulkováé lett, míg a másodikat McHale nyerte 6-4-re, jöhetett a döntő szett. Itt a világranglista 13. játékos 5-2-es vezetésre tett szert, ahonnan még McHale 5-4-re feljött, három mérkőzéslabdát hárított, de a szett, és a mérkőzés végül Cibulkováé lett. Cibulkova ezzel karrierje negyedik tornagyőzelmét aratta, és a világranglistán feljött a 11. helyre.

Dominika Cibulkova (szlovák, 1.) – Christina McHale (amerikai) 7-6 4-6 6-4