WTA: Élete első tornagyőzelme felé halad Eugenie Bouchard

Kialakult az elődöntők párosítása Charlestonba, ahol Bouchard – Petkovic, és Bencic – Cepelova mérkőzéseket rendeznek.

A nap mérkőzését, és sokak szerint a torna előrehozott döntőjét a kanadai Eugenie Bouchard, és Jelena Jankovic játszották. A két órás meccsen hosszú labdameneteket, és káprázatos megoldásokat láthatott a közönség, amit végül Bouchard nyert három játszmában. A kanadai hölgynek lehetősége volt két szettben győznie, de a második játszma végén hiába volt break előnye, Jankovic négy játékot nyerve behúzta a szettet. Bouchard ellenfele a tizennegyedik kiemelt Andrea Petkovic lesz, aki három játszmában győzött a kilencedik kiemelt Lucie Safarova ellen. A német hölgynek meglepően jól fekszik az idei salak az előző két meccsén brillírozott, a mostani elvesztett második szettet vehetjük egy rövid kisiklásnak.

Belinda Bencic. Új Hingis a láthatáron?

A nap meglepetése, bár sokan reménykedtek benne, a tizenhét éves Belinda Bencic győzelme a harmadik helyen kiemelt Sara Errani felett volt. A mérkőzés sokáig úgy nézett ki, hogy bár a fiatal svájci méltó ellenfele Erraninak, de az olasz egy szoros meccsen nyerni fog. Ám 6-4 2-2-es állásnál megváltozott a játék képe. A fiatal hölgy elhitte, hogy nem csak top 100, top 50, de top 20 játékos ellen is van keresnivalója, és zsinórban kilenc játékot nyerve behúzta a második szettet, majd a harmadikban is 5-0-ás előnyre tett szert, és nyert 6-1-re. Bencic ellenfele a másik meglepetés ember, a szlovák Jana Cepelova lesz, aki Serena Williams, és Elena Vesnina után honfitársát, Daniela Hantuchovát is legyőzte.