Monte-Carlo: Fognini drámai fordítással nyert az első fordulóban

Bár még csak az első fordulója zajlik az év első salakpályán rendezett 1000-es tornájának, a Monte-Carlo Rolex Mastersnek, izgalomból és drámai csatából nem volt hiány: a tizedik kiemelt Fognini a kiesés széléről jött vissza és harcolta ki a második fordulóba jutást.

Fognini a szakadék széléről kapaszkodott vissza Forrás: montecarlotennismasters.com

Fognini a szakadék széléről kapaszkodott vissza
Forrás: montecarlotennismasters.com

Kis híján Fabio Fognini nevéhez fűződött a torna első nagy meglepetése, az olasz játékos ugyanis szett és 5-2 30/0-ás hátrányban volt a portugál Sousa ellen, ezt követően tudta csak összekapni magát és végül két óra 23 perc alatt 5-7, 7-5, 6-4-re nyerni. “Nem tudom, mi történt velem. 5-3-as előnyben voltam az első játszmában, majd pedig 7-5, 2-0 ás és 5-2-es hátrányban.” – mondta Fognini a meccs után. “Ha a játékomról akarnak beszélni, akkor nem vagyok boldog a mai teljesítményemmel.  De tudják, más részről, egy kicsit szerencsém is volt ma. Örülök annak, hogy ismét bejutottam a második fordulóba, ez a győzelem sokat jelent nekem. “

A tizedik kiemelt Fognini tavaly két top10-es játékost is legyőzött a tornán, mielőtt Djokovic megállította volna az elődöntőben. Idén pályafutása legmagasabb világranglistás helyezésével és egy tornagyőzelemmel érkezett a versenyre, ehhez képest nem állt messze a korai búcsútól. Az olasz játékos következő ellenfele Bautista-Agut lesz, aki a kanadai Pospisil ellen nyert sima 6-2, 6-2-re.

A 11. kiemelt Robredo továbbjutását nem fenyegette veszély, a selejtezős Goffin-t 83 perc alatt intézte el 6-4, 6-1-re. A 31 éves teniszező tizedik látogatását teszi idén Monte-Carloban, ahol legjobb eredménye  a 2006-ban elért negyeddöntő volt.

Ennél is simábban jutott tovább a cseh Radek Stepanek, aki a következő fordulóban az utolsó pillanatban szabad kártyát kapó Federer ellenfele lesz. Stepaneknek mindössze 58 percre volt szüksége a szervakirály Karlovic 6-1, 6-2-es legyőzéséhez, hiába, a hórihorgas horvátnak nem erőssége a salakon való játék. Meglepő statisztika azonban, hogy Karlovic mindössze két ászt ütött a meccs folyamán – ezt nem lehet kizárólag a borítás számlájára írni.

A kilencedik kiemelt Tsonga ellenfelére is fény derült, méghozzá Philipp Kohlschreiber személyében, aki az olasz Bolellit verte 6-3, 6-4-re. Továbbjutott még a selejtezős Montanes is a sérüléséből visszatérő Paire ellen. A spanyol teniszező a következő körben a címvédő Djokoviccsal találkozik.