Babos tornagyőztes Kuala Lumpurban!

2014. április 20.

Babos Tímea a tajvani Hao-Ching Chan oldalán megnyerte a 250 ezer dollár összdíjazású BMW Malaysian Opent, miután két játszmában legyőzte a negyedik kiemelt Yung-Jan Chan, Saisai Zheng kettőst.

A döntőt Timiék ellenfele kezdte jobban, 1-1 után elnyerte Babosék adogatását, de a “magyar páros” egy játékkal később egyenlíteni tudott, majd később ismét breakelt, és 5-3 után behúzta az első szettet.

A második játszma igazi adok-kapok volt. Előbb Timiék dupla break előnnyel 3-0-ás előnyre tettek szert, majd miután ellenfeleik 3-2-re felzárkóztak, ismét elhúztak, és 5-2-nél már a győzelemért adogattak. Ekkor ismét sikerült a szépítés, de 5-4 után Timi adogatott, és már nem hibáztak Babosék, 6-4 arányban megnyerték a második játszmát is.

Babos Timi ezzel idei negyedik páros döntőjében második győzelmét ünnepelhette, összességében pedig karrierje kilencedik tornagyőzelme volt. Reméljük hamarosan meglesz a tizedik is. Gratulálunk Timi!

Kép forrása: babostimea.hu