Fed Cup: Németország és Csehország játssza a Fed-kupa döntőjét

2014. április 21.

Csehország – Olaszország, és Ausztrália – Németország elődöntőket rendeztek a hétvégi Fed-kupában.

Ausztrália – Németország 1-3

Brisbane, Ausztrália

Hiába a hazai pálya előnye, a favoritként érkező német csapat könnyedén verte a házigazda ausztrálokat. A párharc első összecsapásán Samantha Stosur, és Andrea Petkovic nézett farkasszemet, amit a német hölgy 6-1 7-6 arányban megnyert. A nap másik mérkőzésén az első számú német teniszező Angelique Kerber, az inkább párosban remekelő Casey Dellacquat oktatta 6-1 6-0-val, így az első nap után már 2-0-ra a vendég csapat vezetett. A második napon a lassan top húszból kicsúszó Stosur szettelőnyből szenvedett vereséget Kerbertől, így a német válogatott 3-0-ás behozhatatlan előnyre tett szert. Az ausztrálok még egy tét nélküli páros mérkőzésen szépítettek az álláson, de a döntőbe 1992 után ismét Németország csapata jutott be.

A csehek simán jutottak a döntőbe Forrás: twitter.com

A csehek simán jutottak a döntőbe
Forrás: twitter.com

Csehország – Olaszország 4-0

Ostrava, Csehország

Az utóbbi öt évben negyedszer fordult elő, hogy a két ország válogatottja találkozott. A mostani összecsapás esélyese a hazai pályán játszó cseh alakulat volt, de az Erranival, és Vincivel felálló címvédő olaszokat sem lehetett könnyen leírni. Az első mérkőzésen Lucie Safarova és Sara Errani feszült egymásnak, és a cseh hölgy sima két játszmában 6-4 6-1-re verte az idén gyengébben muzsikáló olaszt. Safarováékat Petra Kvitova és Camila Giorgi követte. Az olasz az utóbbi hetekben nagyon jól játszik, így nem volt meglepő, hogy Vinci helyett ő kapta az egyest, de hiába a jó forma, a világranglista hatodik Kvitova 6-4 6-2-re győzött. A második napon Kvitova kezdett Roberta Vinci ellen, és csakúgy mint Giorgit, Vincit is simán legyőzte, amivel Csehországot bejuttatta a döntőbe. A nap végén az olaszoknak még lehetőségük volt szépíteni, de a Giorgi, Knapp kettős nem bírt a Hlavackova, Koukalova párossal.

Radwanskának köszönhetően Lengyelország jövőre a Világcsoportban játszik  Forrás: twitter.com