WTA Madrid: Túl az első fordulón

2014. május 5.
by cort

Lejátszották a madridi Premier Mandatory torna első fordulójának mérkőzéseit. A három napra elnyújtott fordulóban néhány meglepetés mellett igazi minőségi teniszt láthattak a kilátogatók. 

Muguruza megszenvedett, de tovább ment

Muguruza megszenvedett, de tovább ment

Kezdjük is a szombati nappal, hiszen az első forduló küzdelmei már aznap elkezdődtek. A kiemeltek közül egyedül a tizedik helyen rangsorolt Errani lépett pályára, aki a német Andrea Petkovic ellen nyert 7-5 6-1 arányban. Szintén szombaton kapott szerepet Garbine Muguruza. A kolumbiai születésű spanyol hölgytől sokat vár a hazai közönség, hiszen idén megszerezte első tornagyőzelmét, amit azóta egy döntő, és egy másfél héttel ezelőtti elődöntő követett. Muguruza ellenfele a szabadkártyás Soler-Espinoza volt, aki méltó ellenfélnek bizonyult, de a mérkőzést a magasabban rangsorolt spanyol nyerte.

A szombati, bemelegítő nappal ellentétben igazi nagyüzem kezdődött a vasárnapi napon. Pályára lépett a kétszeres címvédő Serena Williams, aki az egyik legnagyobb ígéretnek tartott Belinda Bencic ellen kezdett. A fiatal svájci nem kezdte rosszul a mérkőzést, az első néhány játékban meglepte Williams-t, de a világelső hamar megtalálta a ritmust, és onnantól már nagyon egyoldalú volt az összecsapás. Williams legnagyobb kihívója a tornán egyértelműen a Stuttgartban győztes Maria Sharapova lehet. Az orosz szépség a cseh Koukalovát oktatta az első körben, és a másodikban valószínűleg ugyanerre a sorsra jut az amerikai McHale is. A nap legnagyobb meglepetése a tizenkettedik helyen kiemelt Flavia Pennetta kiesése volt, akit a cseh Lucie Safarova küldött haza. Az első játszmát még az olasz hölgy nyerte 6-1 arányban, de utána beindult a nagy játékosokat rendre megszorító cseh játékos, és simán behúzta a mérkőzést. A hetedik helyen kiemelt Angelique Kerber kiesése Caroline Garciával szemben sem lenne kis meglepetés, ha nem tudnánk, hogy a német játékos sérülten játszott, és végül a mérkőzés feladása mellett döntött.

Radwanskának nem okozott gondot Bouchard legyőzése www.thestar.com.my

Radwanskának nem okozott gondot Bouchard legyőzése
www.thestar.com.my

Hétfőre jutott a forduló mérkőzése Radwanska és Bouchard között. Nos a meccs a vártnál simábban alakult, Radwanska már az első szettben 5-3-as előnyre tett szert, és bár nem tudta kiszerválni a játszmát, de rövidítésben végül az övé lett. A második játszmában már a harmadik helyen kiemelt lengyel játékos akarata érvényesült, és végül könnyedén nyerte a mérkőzést. Radwanskának ez volt idei 25. győzelme, amivel a második helyen áll a múlt héten élete első tornagyőzelmét arató Suarez Navarro mögött. Radwanska ellenfele a következő körben az Alize Cornet legyőző Svetlana Kuznetsova lesz, aki nagyon imponáló, 10-3-as mutatóval áll a lengyellel szemben. A nap egyetlen meglepetését az ausztrál Sam Stosur szolgáltatta, aki két sima szettben győzött az Australian Open döntős Dominika Cibulkova ellen.

Szombati mérkőzések:
Christina McHale (USA) – Lauren Davis (USA) 7-6 6-3
Garbine Muguruza (ESP) – [WC] Silvia Soler-Espinosa (ESP) 6-7 6-3 7-6
[10] Sara Errani (ITA) – Andrea Petkovic (GER) 7-5 6-1
Bojana Jovanovski (SRB) – Karin Knapp (ITA) 6-1 6-1
[WC] Lara Arruabarrena (ESP) – Tsvetana Pironkova (BUL) 6-3 6-4
Magdalena Rybarikova (SVK) – Annika Beck (GER) 6-2 7-5
Alison Riske (USA) – Kaia Kanepi (EST) 6-7 6-1 6-2

Vasárnapi mérkőzések:
[8] Maria Sharapova (RUS) – Klara Koukalova (CZE) 6-1 6-2
Francesca Schiavone (ITA) – Elena Vesnina (RUS) 6-4 6-7 6-4
Roberta Vinci (ITA) – Daniela Hantuchova (SVK) 6-4 6-4
[11] Ana Ivanovic (SRB) – Madison Keys (USA) 6-1 7-6
Maria Kirilenko (RUS) – [Q] Kristina Mladenovic (FRA) 6-4 7-5
[Q] Caroline Garcia (FRA) – [7] Angelique Kerber (GER) 6-3 2-0 Kerber feladta
[16] Sloane Stephens (USA) – [Q] Monica Niculescu (ROU) 2-6 6-3 6-2
Jie Zheng (CHN) – [Q] Mariana Duque-Marino (COL) 7-6 6-2
[Q] Petra Cetkovska (CZE) – Stefanie Voegele (SUI) 6-1 6-3
Lucie Safarova (CZE) – [12] Flavia Pennetta (ITA) 1-6 6-0 6-3
[5] Petra Kvitova (CZE) – Sorana Cirstea (ROU) 6-1 5-7 7-6
Varvara Lepchenko (USA) – [WC] Anabel Medina Garrigues (ESP) 6-4 4-6 6-4
Shuai Peng (CHN) – Kurumi Nara (JPN) 6-2 6-3
[1] Serena Williams (USA) – [Q] Belinda Bencic (SUI) 6-2 6-1

Hétfői mérkőzések:
[3] Agnieszka Radwanska (POL) – Eugenie Bouchard (CAN) 7-6 6-2
Svetlana Kuznetsova (RUS) – Alize Cornet (FRA) 6-3 4-6 6-1
Samantha Stosur (AUS) – [9] Dominika Cibulkova (SVK) 6-4 6-0
[13] Caroline Wozniacki (DEN) – Ekaterina Makarova (RUS) 6-2 6-2
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) – [WC] Maria-Teresa Torro-Flor (ESP) 6-4 4-6 6-1
[15] Sabine Lisicki (GER) – [Q] Karolina Pliskova (CZE) 6-2 6-7 6-3
[WC] Irina-Camelia Begu (ROU) – Shuai Zhang (CHN) 6-4 7-5
[4] Simona Halep (ROU) – [Q] Julia Goerges (GER) 6-2 6-0
[2] Na Li (CHN) – Kirsten Flipkens (BEL) 6-1 7-6
[6] Jelena Jankovic (SRB) – Elina Svitolina (UKR) 6-4 6-3

Kép forrása: wtatennis.com