ATP Eastbourne és s-Hertogenbosch – összefoglaló

A héten két újabb füves pályás torna zajlik a wimbledoni felkészülés jegyében, ezúttal Eastbourne és s-Hertogenbosch ad otthont az ATP 250-es tornáknak.

Queens és Halle után két újabb ATP 250-es tornán igyekeznek felkészülni a férfiak a jövő héten kezdődő Wimbledonra. A nagy nevek ezúttal pihennek, vagy már az év harmadik Grand Slam tornájának helyszínén edzenek, így a múlt héthez képest szerényebb mezőny gyűlt össze az angol és a holland versenyen. Az alábbiakban egy rövid összefoglalót olvashattok az első két játéknap eseményeiről.

Eastbourne

Julien Benneteau Forrás: atpworldtour.com

Julien Benneteau
Forrás: atpworldtour.com

A verseny első kiemeltje Richard Gasquet, aki a szerdai játéknap első mérkőzésén lép először pályára Bernard Tomic ellen. A tavalyi győztes Feliciano Lopez idén a harmadik kiemelést kapta, és a múlt héten mutatott formája alapján ezúttal is jó esélyekkel vág neki a tornának.

Hétfőn a szervakirály Ivo Karlovic nyitotta a napot, és a múlt heti hallei szereplése után most is első körös vereségbe szaladt. Legyőzője a francia Chardy volt, aki 65 perc alatt, mindössze 9 adogatópontot veszítve 6-4, 6-4 arányban intézte el a horvátot.

Nem Karlovic volt az első játéknap egyetlen kiemelt búcsúzója, kiesett a nyolcadik helyen rangsorolt Delbonis is, akit Martin Klizan ejtett ki 6-4, 6-4-el. A tavalyi döntős Gilles Simon 15 ászának is köszönhetően  7-6, 6-4-re nyert Chris Guccione ellen. Az első kiemelt Gasquet ellenfele, Bernard Tomic Andrey Golubev ellen nyert 6-4, 6-4-re, a címvédő Lopezre váró selejtezős német Kamke pedig a szabad kártyás hazai versenyző, Daniel Evans ellen győzedelmeskedett 6-2, 6-3 arányban.

Kedden a Roland Garros férfi párosának győztesei, Julien Benneteau és Roger-Vasselin is pályára léptek, mindketten sikerrel véve az első fordulós akadályt. Benneteau, a torna kétszeres negyeddöntőse Yen-Hsun Lu ellen nyert 6-2, 6-4-re, megbosszulva ezzel a 2012-es első körös vereségét, Roger-Vasselin pedig nyolc adogatópontot veszítve 6-3, 6-4-re intézte el a selejtezős Kuznetsovot. Roger-Vasselin következő ellenfele a hetedik kiemelt Giraldót búcsúztató Jarkko Nieminen lesz. A második napon is volt egy hazai búcsúzó, James Ward a Roland Garros harmadik fordulójáig jutó amerikai Youngtól kapott ki alig több, mint egy óra alatt.

Fernando Verdasco

Hollandiában David Ferrer kapta az első kiemelést, aki gyorsan vissza is lépett a szerepléstől. Ennek leginkább Joao Sousa örült, aki így a szerencsés vesztes Lorenzi ellen játszott az első fordulóban és tovább is jutott, igaz, csak döntő játszmában – 6-3, 3-6, 6-3. A címvédő Nicolas Mahut tavaly a selejtezőből felkerülve tudta megnyerni a tornát, idei szereplése viszont nyögvenyelősen kezdődött, hiszen csak három játszmában sikerült legyűrnie a belga szabad kártyás Coppejans-t. Szintén döntő játszmára kényszerült a második kiemelt Verdasco, akinek a francia Mathieu ellen sikerült szetthátrányból fordítania – 2-6, 6-4, 6-4.

A harmadik kiemelt Bautista-Agut hatodik füves pályás mérkőzésén a negyedik győzelmét aratta honfitársa, Gimeno-Traver felett és Matthew Ebden ellen alakíthatja majd még jobbra a mérlegét a legritkább borításon. A hallei döntős Alejandro Falla két játszmában kapott ki a korábbi világranglista nyolcadik Jurgen Melzertől.