Kvitova és Bouchard már elődöntős Wuhanban

2014. szeptember 25.

Két hely már elkelt a Wuhanban zajló 2,4 millió dolláros WTA premier torna elődöntőjében.

Kvitova a fiatal Pliskova után Garciát is megállította Forrás: twitter.com/tennistv

Kvitova a fiatal Pliskova után Garciát is megállította
Forrás: twitter.com/tennistv

Szoros mérkőzésen jutott az elődöntőbe a cseh Petra Kvitova. A wimbledoni bajnoknő ellenfele a Venus-t és Radwanskát búcsúztató Caroline Garcia volt, aki ellen elég volt a szettenkénti egy break, ami 6-3 6-4-es sikert eredményezett a balkezes játékosnak. Kvitova végig jól irányította a mérkőzést, nem engedte kibontakozni a fiatal franciát, amit mi sem bizonyít jobban mint az, hogy Garcia mindössze 13 nyerőt ütött a Radwanska ellen szórt 66-tal szemben. A harmadik helyen kiemelt cseh a szöuli bajnok Karolina Pliskova után ismét egy feltörekvő fiatalt állított meg, és várhatja a Svitolina – Kerber mérkőzés győztesét.

Szintén az elődöntőbe jutott a hatodik helyen kiemelt Eugenie Bouchard, aki a francia Alize Cornet ellen nyert 6-3 7-5 arányban. A kanadai játékos Wimbledon óta most játszik először igazán jól, és a döntőbe jutásért a Wozniacki – Bacsinszky mérkőzés győztesével játszik.