AusOpen 2015: Serena, Radwanska és Azarenka is továbbment

A tegnapi korai Ivanovic-búcsú után a mai napon elmaradtak a meglepetések, a női mezőny esélyesei könnyedén jutottak a második fordulóba.

Azarenka simán elintézte Stephens-t Forrás: zeenews.india.com

Azarenka simán elintézte Stephens-t
Forrás: zeenews.india.com

A nap legnagyobban várt a 2013-as év elődöntőjének visszavágója volt Sloane Stephens és Victoria Azarenka között. A fehérorosz játékos (akit ha minden jól megy február elején Magyarországon is megcsodálhatunk) régi önmagát idézve, rendkívül kemény támadó teniszt bemutatva esélyt sem adott amerikai ellenfelének, és 6-3 6-2 arányban győzni tudott. Azarenka ellenfele a következő fordulóban Caroline Wozniacki lesz, aki egy másik amerikai tehetséget, a külseje miatt mindig nagy feltűnést keltő Taylor Townsendet győzte le két játszmában. Wozniacki leginkább az első játszmában szenvedett meg az amerikaival, aki folyamatosan változtatta a játékát, így a dán szépség nehezen tudta elkapni a ritmust. A vége 7-6 6-1 lett, és a következő fordulóban két korábbi világelső csaphat majd össze. Eddigi hét összecsapásukból hetet a dán, hármat pedig a fehérorosz hölgy tudott győzelemmel zárni.

Serena ezúttal is simán jutott a második fordulóba  Forrás: india.com

Serena ezúttal is simán jutott a második fordulóba
Forrás: india.com

Szintén két játszmában jutott tovább a világelső Serena is, akinek Alison Van Uytvanck állta volna útját, de az első szett 6-0 után látszott, hogy Serena nem jut Ivanovic sorsára. Az amerikai következő ellenfele a volt világranglista második Vera Zvonareva lesz. Serena ágán található a tavalyi döntős Dominika Cibulkova, aki egy roppant kellemetlen ellenfél, a belga Kirsten Flipkens ellen kezdte meg idei menetelését. A belga játékos jobban kezdte a mérkőzést, de utána beindult a Cibulkova-henger. A szlovák játékos nagyon úgy néz ki, hogy csak az Australian Openen tud igazán jól játszani (mint Lisicki Wimbledonban), mert a mérkőzés második felében mutatott játéka bizakodásra adhat okot a Domi szurkolóknak.

A kiemeltek közül simán jutott a következő fordulóba Petra Kvitova, Agnieszka Radwanska és Gabrine Muguruza, míg a hátsérüléséből lábadozó Jelena Jankovic két szettben vereséget szenvedett, így Ivanovic után egy másik szerb éljátékos is az első fordulóban befejezni kényszerült az idei versenyt.