Wozniacki nyert Malajziában

2015. március 9.

Az első helyen kiemelt Caroline Wozniacki győzelmével zárult a 250 ezer dollár összdíjazású BMW Malaysian Open.

A torna legnagyobb esélyeseként játszmaveszteség nélkül jutott a döntőbe a dán Wozniacki, aki a három kiemeltet búcsúztató román Alexandra Dulgheruval nézett farkasszemet a Kuala Lumpurban megrendezett fináléban. A mérkőzés elején a román hölgy keményen bekezdett, meglepte Wozniackit és villámgyorsan 3-1-es vezetésre tett szert. A folytatásban Wozniacki kezdett magára találni, de hiába szépített, az első szett 6-4 arányban Dulgherué lett. Az előző nap hosszú elődöntőn továbbjutó Dulgherun már a második játszma elején látszódtak a fáradtság jelei, amit a világranglista ötödik dán szépség kegyetlenül kihasznált, és simán nyerte a második illetve harmadik felvonást. Wozniacki ezzel pályafutása 23. tornagyőzelmét aratta, és készülhet a héten kezdődő Indian Wells-i viadalra.

C. Wozniacki (dán, 1.) – A. Dulgheru (román) 4-6 6-2 6-1