WTA: Halep - Jankovic döntőt rendeznek Indian Wells-ben - Teniszvilag » Teniszvilag WTA: Halep - Jankovic döntőt rendeznek Indian Wells-ben - Teniszvilag

WTA: Halep – Jankovic döntőt rendeznek Indian Wells-ben

Simona Halep – Jelena Jankovic döntőt rendeznek az Indian Wells-ben zajló BNP Paribas Openen.

Halep pihenten készülhet a döntőre Forrás: twitter.com

Halep pihenten készülhet a döntőre
Forrás: twitter.com

Alighanem a női torna egyik legérdekesebb mérkőzésének ígérkezett a világelső Serena Williams és a világranglista harmadik Simon Halep összecsapása. Sajnos a mérkőzés előtt néhány órával érkezett a hír, miszerint Williams sérülésre hivatkozva visszalépett a tornától. Az amerikai játékos az edzése végén egy szerva alkalmával szenvedett térdsérülést. Serena saját közönsége előtt tett ígéretet, hogy jövőre ismét elindul az Indian Wells-i tornán, és reméli a sérülése nincs annyira komoly, hogy ki kelljen hagynia a jövő héten Miamiban rajtoló premier tornát.

A nap másik mérkőzésén a hosszú sérülés után lassan magára találó Jelena Jankovic, és a “Wimbledon-specialista” Sabine Lisicki csapott össze. Az első játszmában a német hölgy kezdett jobban, hamar elvette Jankovic adogatójátékát, és ez az előny – elsősorban a jó adogatásinak köszönhetően – elég is volt a szett 6-3-as megnyeréséhez. A második felvonásban is Lisicki uralta a játékot, kétszer is breakelőnybe került, de Jankovic mindkétszer egyenlíteni tudott, majd egyre inkább úgy tűnt, hogy elkapta a ritmust, kevesebbet hibázott, és 2-3-ról 6-3-ra megfordította a szettet. A döntő játszmában pedig még nagyobb lett a különbség a két hölgy között. Jankovic támadóbban lépett fel, amire Lisickinek nem volt válasza, és a szett végül 6-1 arányban Jankovic-é lett. A volt világelső szerb játékos győzelmével pályafutása során másodszor nyerheti meg az Indian Wells-i Premier Mandatory tornát, ami eddigi karrierjének legnagyobb sikerének megismétlése lehetne, Lisicki pedig hosszú idő után hétfőtől ismét a világranglista legjobb húsz játékosa közé tartozik.