Fed-kupa: Csehország és Oroszország jutott a döntőbe

2015. április 19.

Csehország simán, Oroszország szenvedve jutott a 2015-ös Fed-kupa döntőjébe.

Csehország – Franciaország 3-1

Hamar lerendezte a továbbjutás a cseh csapat, miután a tegnapi 2-0-ás vezetésük után a mai első mérkőzésen Petra Kvitova 6-4 6-4 arányban győzött Caroline Garcia ellen. A franciák egyetlen pontját a Mladenovic, Parmentier kettős szerezte, akik három játszmában győzték le a Safarova, Strycova cseh párost. Csehország ezzel címvédőként ismét bejutott a döntőbe, és öt éven belül negyedszer nyerheti meg a Fed-kupát.

Oroszország – Németország 3-2

Öt éven belül harmadik döntőjére készülhet Oroszország, akik a tegnapi 2-0-ás vezetés után kis híján kikaptak a német válogatottól. A németek az első napi Lisicki, Goerges kettőst gyorsan lecserélték Andrea Petkovic-ra és Angelique Kerberre. Természetesen, ahogy az várható volt, a két top 15-ös játékos hozta a mérkőzését. Előbb Petkovic verte 6-2 6-1-re Kuznetsovát, majd pedig Kerber fektette két vállra Pavlyuchenkovát, egy demoralizáló 6-1 6-0-val. A döntés tehát a páros mérkőzésre maradt, ahol az előző mérkőzésen elpáholt Pavlyuchenkova, Vesninával kiegészülve 6-2 6-3-ra nyert a Lisicki, Petkovic duó ellen. Oroszországnak tehát végül nem volt szüksége Sharapovára, de a döntőben alighanem számítanak az ötszörös grand Slam-bajnok szőke szépségre.

Kép forrása: fedcup.com