Kvitova lett Madrid királynője

2011 után ismét a cseh Petra Kvitova győzelmével zárult a 4,185 millió euró összdíjazású Mutua Madrid Open.

Az év eddigi legnagyobb meglepetését okozta Kvitova Forrás: bbc.co.uk

Az év eddigi legnagyobb meglepetését okozta Kvitova
Forrás: bbc.co.uk

Mielőtt azonban a döntővel foglalkoznánk, érdemes pár szóban összefoglalni a pénteki elődöntőket is. Nem gyakran fordul elő, hogy egy premier mandatory torna elődöntőjében Sharapova és Serena is egyszerre búcsúzzon, idén pedig szinte elképzelhetetlen volt. Csak néhány érdekesség a világelsővel kapcsolatban: Serena a 2015-ös évben még veretlen volt, 29 mérkőzéses győzelmi sorozattal büszkélkedhetett, premier mandatory tornán legutóbb 2012-ben szenvedett vereséget, és Kvitova ellen is 5-0-ás mutatóval rendelkezett. Ezen a napon viszont Kvitova irányított. Kőkeményen játszott, két-három ütés után igyekezett befejezni a labdameneteket, és 25 nyerőt ütve (14 ki nem kényszerített hibával szemben), 74 perc alatt 6-2 6-3 arányban legyőzte a világelsőt. Kvitova tehát magabiztosan készülhetett a Sharapovát kiejtő Kuznetsova elleni döntőre. Az orosz játékos már a torna elején is hozta a meglepetéseket, előbb a nyolcadik helyen kiemelt Makarovát, majd pedig a spanyol Muguruzát ejtette ki, de a Sharapova felett aratott győzelem még így sem volt benne a pakliban.  A címvédő Sharapova hiába vezette 8-4-re honfitársával szemben kettejük mérlegét, Kuznetsova az esélytelenek nyugalmával játszott, míg Sharapova végig sok hibával, dekoncentráltan teniszezett. A végeredmény 6-2 6-4 lett, így kialakult a meglepetésdöntő Madridban.

A finálé még az elődöntőknél is simábban alakult. Kvitova az első labdamenettől kezdve támadólag lépett fel, nem sok esélyt adott a hosszú labdamenetekben bízó orosz hölgynek. A negyedik helyen kiemelt cseh játékos a Serena elleni meccshez hasonlóan +19-es nyerő/ki nem kényszerített hiba mutatóval fejezte be az összecsapást. A 66 perc alatt 6-1 6-2 arányban megnyert döntő Kvitova tizenhatodik tornagyőzelme volt, és a kétszeres wimbledoni bajnoknő a döntőkben is igazán imponáló, 16-5-ös mutatóval rendelkezik.

Kiemelt kép forrása: english.manoramaonline.com