ATP Halle: A Gerry Weber Open második napja

Ettől az évtől a füves pályás szezon felkészülési szakasza nagyobb jelentőséget kap, mint eddig bármikor, hiszen egy héttel hosszabb lett és már két ATP500-as torna is van, melyek szintet léphettek. Ezek közül az egyik a Gerry Weber Open Németországban, ahol Roger Federer, Kei Nishikori és Tomas Berdych képviselik a TOP10-et.

Az első nap nem voltak meglepetések, ám Federernél rezgett a léc a döntőszettben. A második nap egyik meglepetése a korábbi wimbledoni negyeddöntős Bernard Tomic sima első körös kiesése Steve Johnson ellen 6:4, 7(7):6(4) eredménnyel. Rajta kívül még egy kiemelt esett ki, aki annyira nem nagy meglepetés, hiszen Pablo Cuevas alapvetően salakos játékosnak tekinthető, nem úgy, mint Jerzy Janowicz aki eddigi legnagyobb sikerét Wimbledonban érte el, amikor az elődöntőig jutott két éve. 6:3, 6:4 győzelme tehát jó jel, persze abból a 2013-as formájából Janowicz is bőven veszített már, ám a második körben a tavalyi döntős Alejandro Falla ellen bizonyíthat, aki már kicsit több meccsrutinnal lép pályára, hiszen a selejtezőből jutott főtáblára.

A Roland-Garros után 86. helyre visszaesett és idei 3:13 győzelmi mutatóját tekintve hírértékkel bír, hogy Ernests Gulbis megnyerte első körös meccsét két szettben, Sergiy Stakhovsky ellen 6:4, 7(7):6(3) eredménnyel, így a címvédő Roger Federerrel játszhat majd. A meccs rejt magában értéket, főleg ha Gulbis összeszedett játékot mutat majd. Ne feledjük, tavaly Párizsban nyert Federer ellen öt szettben.

Kei Nishikori két szoros szettben jutott tovább Dominic Thiem ellen, míg Tomas Berdych és Gael Monfils is simán kezdték a tornát, két szettben jutottak tovább gondok nélkül. Neves kieső a hosszú sérülés után visszatérő veterán Tommy Haas, aki védett ranglistás helyezésével főtáblára kerülhetett, ám Andreas Seppi túl nehéz ellenfél volt az első körben, így 7:5, 6:2 eredménnyel az olasz jutott tovább.

A szerdai program hamarosan kezdődik, érdemes követni a versenyt, hiszen pályára lép ma a címvédő Roger Federer is, illetve a Tomas Berdych-Borna Coric találkozó is izgalmas lehet.

Kiemelt kép forrása: sportinglife.com