WTA: Kerber nagy csatában lett Birmingham bajnoka

2015. június 21.

Látványos és fordulatos mérkőzést hozott a Birminghamben zajló Premier kategóriás Aegon Classic döntője.

A német Angelique Kerber győzelmét hozta a 731 ezer dollár összdíjazású Aegon Classic. A balkezes német hölgy a döntőben a hatodik helyen kiemelt Karolina Pliskovát győzte le 6-7 6-3 7-6 arányban.

50 nyerő sem volt elég Pliskovának a győzelemhez Forrás: twitter.com

50 nyerő sem volt elég Pliskovának a győzelemhez
Forrás: twitter.com

Ki lesz a top tíz tagja? Erre is választ kaptunk a ma délutáni döntőben, amit a német hölgy kezdett jobban, de a gyors breakelőny és a négy szettlabda sem volt elég az első játszma megnyeréséhez. Pliskova 5-3-ról kiegyenlített, majd rövidítésben behúzta az első szettet. A folytatásban Kerber uralta a játékot, míg Pliskova nem tudta azt a magas színvonalú játékot hozni, mint az elődöntőben a francia Mladenovic ellen. A 6-3 arányban megnyert második szett után Kerber a döntő játszmában is meglépett 5-2-re, de ekkor még nem volt vége a meccsnek. Pliskova pár káprázatos ütés és a háló segítségével kiegyenlített, így jöhetett a mérkőzést eldöntő rövidítés, amiben Kerber pontot tett az összecsapás végére. Győzelmével Kerber pályafutása hatodik, idei harmadik tornagyőzelmét aratta, és hétfőtől ismét a top tíz tagjának mondhatja magát.

Kiemelt kép forrása: twitter.com