Nem sikerült Fucsovicsnak a főtáblára jutás Wimbledonban

2015. június 25.

Drukkoltunk, bizakodtunk, de hiába. Ismét nem sikerült egy Grand Slam torna főtáblájára jutás Fucsovics Marcinak.

Pedig Wimbledonban mindig bizakodunk. Van is miért, hiszen Fucsovics juniorként bajnok tudott lenni a füves Grand Slamen, de felnőttként még mindig várat magára az első főtáblás mérkőzés. Pedig most sem sok hiányzott. Marci az első két fordulót simán hozta, és a világranglista 153. Basilashvili egyáltalán nem tűnt verhetetlen ellenfélnek.

A három nyert szettre játszott mérkőzés első felvonásában egy break döntött a grúz játékos javára, aki a második játszmát is jól kezdte, és gyorsan dupla breakelőnyre tett szert. Bár a magyar játékos 1-4-ről még 3-4-re szépíteni tudott, de a lendület már nem  volt elég az egyenlítésre, így Basliashvili már 2-0-ra vezetett. A harmadik szett továbbra is kiegyenlített játékot hozott, amit ismét egy break döntött el, ezúttal Fucsovics javára. És jött a döntő szett, amit Marci alighanem szeretne minél hamarabb elfelejteni. Négy adogatójáték, négy break. Fucsovics képtelen volt hozni az adogatását, ami a szett illetve a mérkőzés elvesztését jelentette. A végeredmény 6-4 6-4 3-6 6-2 lett Basliashvili javára.