Babosék mérkőzéslabdáról kaptak ki Cincinnatiben

2015. augusztus 21.

Nem sikerült az elődöntőbe jutás Babos Timiéknek a Cincinnatiben zajló Western and Southern Openen.

Pedig nem sok hiányzott a győzelemhez. A magyar-francia páros a legjobb nyolc között a Chuang-Hsieh tajvani duóval találkozott, és többszöri vezetés után, mérkőzéslabdáról, 6-4 4-6 11-13 arányú vereséget szenvedett.

Az első játszmában Timiék gyorsan breakelték ellenfelüket, és ezt az előnyt tartva 6-4-re nyerték a szettet.

A második szett is az elsőhöz hasonló forgatókönyv szerint kezdődött. Timiék már a játszma elején breakelőnybe kerültek, de 4-2-es vezetés után a tajvani kettős elkapta a fonalat, és zsinórban négy játékot nyerve 6-4 arányban behúzta a második felvonást.

A mérkőzést eldöntő tie-break ismét komoly izgalmakat hozott. Timiék megléptek 6-3-ra, majd pedig 9-8-nál a mérkőzésért adogattak, de a “magyar” párosnak a legfontosabb pillanatokban többször is megremegett a keze, amit a rutinos tajvani kettős kegyetlenül kihasznált, és jutott a legjobb négy közé.