Klizan 5/5, Hamburg se volt kivétel

Martin Klizan Hamburgban újra tornát nyert. A szlovák játékos megtartotta hibátlan mérlegét, ami a döntőket illeti.

A torna fináléjába két olyan játékos jutott be, aki idén mutatta meg, hogy az addigiaknál sokkal többre hivatott a tenisze. Klizan sérülése előtt remek formában tornát nyert Rotterdamban, Cuevas pedig salakon két tornagyőzelmet is elkönyvelhetett már 2016-ban.

Klizan könnyen nyerte a hamburgi döntőt Kép forrása: yahoosports.tk

Klizan könnyen nyerte a hamburgi döntőt
Kép forrása: yahoosports.tk

Ahogy teltek a pontok, nem lehetett kérdés, hogy Martin Klizan megnyeri a döntőt. A szlovák tenyeresei ezúttal is pusztító erejűnek bizonyultak, Cuevas pedig stabilitását elvesztette a döntőben. Klizan könnyedén nyerte az első szettet, a másodikban pedig az uruguayi csak néhány pillanatban tudott egy fokkal jobb teniszt mutatni. Klizan 6/1 6/4-re nyerte meg a döntőt.

Klizan ötödik tornagyőzelmét aratta, ismét nem tudták legyőzni egy fináléban. Ami a szlováknak még fontos lehet, 28. helyre feljött a világranglistán.

Kiemelt kép forrása: atpworldtour.com