ITF-összefoglaló: augusztus 8-14. – majdnem összejött a teljes magyar döntő Aradon

Nagymihály Luca és Bukta Ágnes (6.) egyaránt az elődöntőig jutott Romániában.

A 10 000-es kategóriájú, salakpályás tenisztornán Szlavikovics Szabina is elindult egyéniben, de ő csak az első fordulóban tudott mérkőzést nyerni egy lengyel szabad-kártyással szemben (6/4 6/4), majd a következő körben 8. kiemelt argentin ellenfele ellen kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget (6/4 3/6 4/6). Luca az első körben egy portugál, selejtezőssel játszott, s nagyon simán nyert (6/0 6/1), ezután megverte 5. kiemelt olasz (4/6 6/2 6/1), majd 4. kiemelt argentin (7/5 6/4) ellenfelét. A 2. helyen rangsorolt szlovák Skamlova-val azonban már nem bírt (4/6 1/6), ő végül a tornát is megnyerte. Ági valamivel könnyebb utat járt be az elődöntőig. A legjobb 8 között veszített először szettet, amikor Lukács Vandával (3.) mérkőzött meg, és nyert 6/4 4/6 6/2-re. Az elődöntőben a román Andrei két szoros szettben (7/6(7) 6/4) kapott ki.

Még egy eredmény…

• Gálfi Dalma és Stollár Fanny a belgiumi Koksijde-ben ragadott ütőt egy 25 000-es, salakpályás tornán. Fanny a nyolcad-, Dalma a negyeddöntőig jutott el (32-es tábla volt). Dalma párosban is elindult, román partnerével a 16-os táblán a legjobb 8 között esett ki