AusOpen 2017: Elmarad Kerber címvédése Melbourne-ben

A negyedik kör jelentette a végállomást a címvédő Angelique Kerbernek.

Ennyi volt a világelső?  Forrás: twitter.com/tennis

Ennyi volt a világelső?
Forrás: twitter.com/tennis

A világelső Kerber a nyolc közé jutásért az amerikai Coco Vandeweghe ellen lépett pályára, és egy egyoldalú mérkőzésen, 6-2 6-3 arányú vereséget szenvedett. Az egy óra tíz percig tartó összecsapáson a címvédő Kerber egy percig sem tudta tartani a lépést a látványos támadótenisszel előrukkoló amerikai ellen. Vandeweghe 6 ász mellett 24 nyerő ütést helyezett el Kerber térfelén, aki csak a második játszma elején jelezte igazán, hogy nyerni jött Melbourne-be. A kedvtelenül játszó (de mindenképpen annak tűnő) világelső tőle szokatlan hibák sokaságát követte el, így rendkívül csalódottan távozhat első Grand Slam győzelmének helyszínéről. Kerber és Murray mai búcsújával az Australian Open történetében először fordul elő, hogy sem az aktuális címvédők (Kerber, Djokovic), sem pedig a világelsők (Kerber, Murray) nem lesznek ott a negyeddöntőben. A meglepetést okozó Vandeweghe a következő körben egy másik Grand Slam-címvédővel, a spanyol Garbine Muguruzával találkozik.

muguruza-16-2017-ausopen

Már csak két lépés a döntő Muguruzának Forrás: twitter.com

A felső ág másik két mérkőzésén a hétszeres Grand Slam-bajnok Venus Williams 6-3 7-5 arányban győzött a német Mona Barthel ellen, és a nyolc között Babos Tímea páros társával, Anastasia Pavlyuchenkovával találkozik. Az orosz hölgy honfitársát, Svetlana Kuznetsovát győzte le két 6-3-as szettben.