ATP Miami: “Lenullázták”, majd tarolt a pályán “Nadal Ezredes”

 

Rafael Nadal a Miamiben rendezendő Masters torna harmadik fordulójában játszotta profi karrierje 1000. mérkőzését. A millenniumi meccsen a német Kohlschreibert le is győzte, de nem volt könnyű a kezdés. A nap folyamán Kei Nishikori is továbbjutott, Milos Raonic viszont visszalépett a tornától.

Jimmy Connors, Roger Federer, Andre Agassi, Ivan Lendl, Guillermo Vilas, Ilie Nastase, John McEnroe, David Ferrer, Brian Gottfried. Ez az a 10 játékos, akik legalább 1000 ATP-mérkőzést lejátszottak pályafutásuk során. A társaság vasárnap este bővült egy személlyel. Ezt a személyt pedig Rafael Nadalnak (5.) hívják. A 14-szeres Grand Slam-bajnok Floridában érkezett el e jelentős mérföldkőhöz, melyben a német Philipp Kohlschreiber (26.) működött közre.

Felspanolhatta magát a rossz kezdés után Nadal
Kép forrása: sport24.co.za

A milleniumi találkozó a lehető legrosszabbul kezdődött a Salakkirály számára, ugyanis az első szettet 25 perc alatt veszítette el, megnyert játék nélkül. Nadal rengeteget hibázott, alig tudta pályára tenni Kohlschreiber szerváit, míg a saját nyitásainál 13 pontot veszített el a 20-ból. Nem csak a spanyol rajongói, hanem a semleges nézők is döbbenten álltak az eseményeket követően. Nadalnak sem tetszett a dolog természetesen. A második szett előtt szünetet kért és lejött a pályáról. Egy teljesen más Nadal tért vissza a folytatásra. Hogy a történtekre, vagy saját magára volt-e mérges(ebb), azt nem lehet tudni. Az viszont biztos, hogy a kellemetlen zakó a későbbiekben kihozta belőle a legjobbat. A mérkőzés hátralevő részén tizedannyi lehetőséget sem engedett német ellenfelének, a kezdéshez képest. Szinte hibátlanul játszott, remeklése pedig a döntőszettben csúcsosodott ki, mikor is 21 adogatópontjából 20-at nyert meg. A találkozó kereken 100 percig tartott. Nadal ellenfele a nyolcaddöntőben a páros-világklasszis, a francia Nicolas Mahut lesz.

Kei Nishikori és Fernando Verdasco 2 óra 47 perces meccset játszott
Kép forrása: smh.com.au

Még a vasárnapi program nyitásaként csapott össze a tavalyi döntős, Kei Nishikori (2.) és a spanyol Fernando Verdasco (25.). Mindkét teniszező illusztris lábmunkájáról, kiváló labdahelyezéseiről, dinamikus alapvonal-játékáról híres. Ennél fogva nagyon intenzív összecsapásra volt kilátás, az elvárásoknak pedig túlnyomórészt meg is feleltek a mérkőző felek. Köszönhetően az első két játszmának, melyek rövidítésben dőltek el. Hosszú labdamenetek, break-labdák sorozata – ez jellemezte ezt a periódust. Nishikori mindkét játékrészben break-előnyben volt, de egyik alkalommal sem tudta azokat érvényre juttatni. Végül ezen múlott az, hogy nem kettő, hanem három szettet játszottak. Verdasco úgy egyenlített ki a másodikban, hogy meccslabdát is hárított, de a döntőszettre elkészült az erejével, s mindössze egy játékot nyert ott. Nishikori a negyeddöntőt az argentin Delbonis ellen harcolhatja ki.

Egy másik “élen járó”, Milos Raonic (3.) azonban búcsúzott a floridai eseményektől. A kanadai sérülés miatt meg sem védhette Indian Wells-i döntős pontjait tavalyról, s most az USA másik felén sem szerepelhet eredményesen. Térdsérülés miatt nem állt ki a Jared Donaldson elleni meccsre, így az amerikai #NextGen-teniszező, ha javarészt tőle független történések miatt is, de pályafutása eddigi legszebb hetét éli. A még nagyobb dobást honfitársa, Jack Sock (17.) ellen kísérelheti meg, aki a cseh Veselyt búcsúztatta két szettben. Sovány vigasz Vesely számára, hogy a meccsen az év eddigi egyik legkülönlegesebb pontbefejezése az övé:

A vasárnapi meccsek eredményei (Kép forrása: atpworldtour.com)

Hétfőn a felső ágon is kialakulnak a nyolcaddöntők. A nap sláger meccse természetesen Roger Federer (4.) és Juan Martin Del Potro (29.) összecsapása lesz, ami a centerpálya programjában a harmadik meccs lesz. Később Stan Wawrinka (1.) is pályára lép Malek Jaziri ellen. Játszani fog David Goffin (8.), Tomas Berdych (10.) és Nick Kyrgios (12.), továbbá az Alexander Zverev (16.) – John Inser (18.) párosítás is pikánsnak ígérkezik.

A kiemelt kép forrása: tennisworldusa.org

A hozzászólások le vannak zárva.