Davis Kupa 2017: Ausztrál-belga és szerb-francia elődöntők lesznek

Már csak négy ország válogatottja maradt talpon a legrangosabb férfi tenisz-csapatversenyen.

Belgium 3:2 Olaszország

Borítás: fedett pálya

Goffin és a belga válogatott újra menetel
Kép forrása: daviscup.com

A 2015-ös döntős újra ott van a legjobb négy között a Világcsoportban. David Goffin vezetésével hazai közönség előtt, Charleroi-ban kiejtették a címvédő Argentína búcsúztatóját, Olaszországot. Pénteken a vendéglátók mind a két egyéni meccsüket megnyerték, így lépés előnyben és egy meccsre a győzelemről vághattak neki a szombati párosnak. Ruben Bemelmans és Joris De Loore döntőszett-tie-break-kel végződő meccset játszott Simone Bolellivel és Andreas Seppivel. Az utolsó játékban a belgák fogadóként végső győzelmet jelentő meccslabdához jutottak, 6-5 után viszont csak az olaszok nyertek pontot. Ezzel a vendégek szépítettek. Döntés vasárnapra maradt.

A páros meccs végeredménye: Bemelmans/De Loore  –  Seppi/Bolelli 6/4 3/6 4/6 6/3 6/7(8)

Andreas Seppire hárult a feladat, hogy az olasz válogatott kiharcolja az ötödik meccset, de végül Goffin túl nagy falat volt számára. A világranglista 14. helyezettje hozta a papírformát, s mint a csapat legjobbja, elődöntőbe juttatta hazája válogatottját. Ezzel az ötödik mérkőzésnek nem lett tétje, ennek ellenére mindkét fél a folytatás mellett döntött.

Eredmények

David Goffin – Andreas Seppi 6/3 6/3 6/2

Joris De Loore – Alessandro Giannessi 4/6 6/7(9)

Ausztrália 3:2 Egyesült Államok

Borítás: kemény pálya

Lleyton Hewitt kapitányként a már a második szezonjában elődöntőbe vezette Ausztráliát

Brisbane-ben két korábbi klasszis szövetségi kapitányként küzdött meg egymás ellen: Ausztráliát Lleyton Hewitt,az USA-t Jim Courier vezette. A belga-olasz párviadalhoz hasonlóan zajlottak az események. Pénteken a hazaiak megnyerték mindkét egyéni meccset, majd a vendégek szombaton öt szettben nyerték meg a párost. Vasárnap Nick Kyrgios-ra hárult a feladat, hogy eldöntse a párharcot. A sorsolás alapján Jack Sock-kal kellett volna játszania, de Courier végül helyette a rutinosabb Sam Querrey-t nevezte a párharc negyedik meccsére. Végül Querrey sem tudott segíteni a tengerentúliakon, Kyrgios tovább folytatja jó tavaszi teljesítményét. Az Indian Wells-i negyeddöntő és a miami elődöntőt követően nem csak egyéni, hanem országa dicsőségéért is sokat tett. Három szettben nyert Querrey ellen. Az ötödik meccset tét hiányában is lejátszották, ahol az amerikai Isner két szettben nyert Jordasn Thompson ellen, aki még pénteken kisebb meglepetésre Jack Sockot győzte el. Kis túlzással az a meccs jelenhette a különbséget a két csapat között. Hewitték ezzel 2015 után újra bejutottak a Világcsoport elődöntőjébe, ahol Belgiummal mérkőznek majd meg.

Eredmények

Nick Kyrgios – Sam Querrey 7/6(4) 6/3 6/4

Jordan Thompson – John Isner 6/7(5) 3/6

Franciaország 4:1 Nagy-Britannia

Borítás: salak (fedett pályán)

Rouen-ban az érdemi eredmények már szombatra megszülettek. A franciák gond nélkül megnyerték a párharcot, a brit világelső Andy Murray távol létében. A hazai győzelem a páros végeztével született meg. A szakágban jól hangzó nevek mérték össze tudásaikat. A franciák színeiben Nicolas Mahut és Julien Benneteau, a britekében Dominic Inglot és Jamie Murray (Andy bátyja) lépett pályára. A találkozó négy, nagyon szoros szettet hozott, a döntő pillanatban azonban a franciák bizonyultak jobbnak. A meccs legemlékezetesebb pillanata a negyedik játszma hajrájában volt, mikor Mahut a reklámtáblán ülve (!) tett vissza a pályára egy lecsapást.

A vasárnapi mérkőzéseknek már nem volt jelentőségük. Zárásként a felek, pontosabban Daniel Evans és Jeremy Chardy, osztozkodtak a győzelmeken. A franciák tavalyi idény után újra az elődöntőbe jutottak.

Eredmények

Mahut/Benneteau – Inglot/Murray 7/6(7) 5/7 7/5 7/5

Benneteau – Evans 1/6 2/6

Chardy – Kyle Edmund 6/4 6/4

Szerbia 4:1 Spanyolország

Belgrádban is olyan forgatókönyv alakult ki, mint a francia-brit párharcon. A szerbek pénteken 2-0-ás vezetésre tettek szert, Novak Djokovic vezérletével, de a volt világelső többet nem is játszott a hétvégén. A szombati párost Viktor Troicki és Nenad Zimonjic, a szövetségi kapitány megnyerte a hazaiaknak Pablo Carreno Bustával és Marc Lopezzel szemben, öt szettben. Így ahogyan történt Rouen-ban, Belgrádban sem volt tétje a vasárnapi napnak, de egy becsület győzelmet azért megszereztek a spanyolok. A 2010-es győztes Szerbia a franciákkal fog megmérkőzni ősszel a döntőbe jutásért.