Ismét elődöntőt játszott Fucsovics Márton

2017. július 15.

Nagyon elkapta a fonalat Fucsovics Marci. A magyar játékos június elején salakon, majd három héttel később Angliában, füvön nem talált legyőzőre. Az Ilkley-ben aratott siker egyben azt is jelentette, hogy Marci főtáblás lett Wimbledonban, ahol az első körben a későbbi negyeddöntős Gilles Müller búcsúztatta három szettben.

A magyar teniszező a héten egy németországi ATP Challenger versenyen próbált szerencsét, és az előző hetekhez hasonlóan ismét jól teljesített. Marci az első fordulóban három szettben búcsúztatta a nyolcadik helyen kiemelt Guido Pellat, majd pedig könnyű meccsen állította félre a német Stebe-et, illetve a macedón Albot. Fucsovics a tegnapi elődöntőben a 17 éves spanyol Nicola Kuhn ellen lépett pályára, és 2 óra 27 perc alatt, 5-7 6-4 4-6 arányú vereséget szenvedett.

Marci az élő ATP-ranglistán jelenleg a 98., és a többi mérkőzés eredményétől függően, legrosszabb esetben is a 100. helyen kezdi a jövő hetet, így 2003 után ismét lesz magyar teniszező a TOP 100-ban.

Kép forrása: ma.hu