Ismét két döntőben volt érdekelt Babos Tímea

2017. szeptember 30.

Quebec City után Tashkenben is lehetősége volt a duplázásra Babos Timinek, de csakúgy mint Kanadában, ezúttal is egy trófeát sikerült begyűjtenie.

Timi az üzbegisztáni torna döntőjében az ukrán Katerina Bondarenkoval találkozott, és 1 óra 27 perc alatt 6-4 6-4 arányú vereséget szenvedett. A mérkőzés fordulópontja az első játszma derekára tehető, amikor Timi három breaklehetőséget is kiharcolt, de egyiket sem tudta pontra váltani, a következő játékban pedig elvesztette az adogatását, ami már elegendő volt Bondarenkonak a szett megnyeréséhez. A második felvonásban Babos enerváltan teniszezett, villámgyorsan dupla breakhátrányba került, amit két alkalommal is tudott kozmetikázni, de az egyenlítés már nem sikerült.

Az egyes mérkőzést követően nem sokkal Timi Andrea Hlavackova oldalán párosban vigasztalódott, az első helyen kiemelt magyar, cseh kettős 7-5 6-4 arányban győzött a Hibino, Kalashnikova páros ellen.