Babos Timi: VB döntő!

2017. október 28.

Negyedik nekifutásra sikerült a bravúr, Babos Timi és Andrea Hlavackova legyőzte a világranglista első Martina Hingis, Yung Jan Chan párost, és bejutott a WTA világbajnokság vasárnapi fináléjába.

Jól kezdődött a mérkőzés Timiék számára. A magyar, cseh páros villámgyorsan, dupla breakkel 4-1-es vezetésre tett szert, és bár a világelsők még szépíteni tudtak, Babosék 6-4 arányban behúzták az első szettet.
A második felvonás aztán még szorosabbra sikerült. A két páros végig tudta tartani az adogatását, így jöhetett a rövidítés, amit Timiék kezdtek jobban, egy mini-breaknek köszönhetően már 4-2-re is vezettek. Hingis-ék ekkor még visszajöttek a meccsbe, a következő mini-break már Timiék győzelmét jelentette.

Babos T., A. Hlavackova (magyar, cseh 3.) – Y. J. Chan, M. Hingis (tajvani, svájci) 6-4 7-6

Kép forrása: twitter.com\wtatennis