Del Potro ronthatja el Federer bázeli teniszünnepét

Az első helyen kiemelt Roger Federer és a negyedik helyen rangsorolt Juan Martin Del Potro jutott a 2,1 millió euro összdíjazású bázeli ATP 500-as tenisztorna fináléjába.

Az argentin játékos a Fucsovics Mártont óriási mérkőzésen legyőző Marin Cilic-csel találkozott, és 1 óra 38 perc alatt két 6-4-es játszmában abszolválta a meccset. A címvédő horvát kiejtése alighanem gyerekjáték volt a holnapi, Federer elleni döntőhöz képest. A hazai közönség előtt pályára lépő Federer tökéletes tenisszel, 6-1 6-2 arányban söpörte félre az egyébként jól játszó David Goffint.

Federer és Del Potro idén negyedik alkalommal találkozik egymással, Miamiban és Shanghaiban Federer, a US Open Del Potro hagyta el győztesen a pályát. A két klasszis nem először találkozik a bázeli torna döntőjében, korábbi két mérkőzésüket (2012-ben és 2013-ban) az argentin nyerte.