Ismét döntős Babos Tímea - Teniszvilag » Teniszvilag Ismét döntős Babos Tímea - Teniszvilag

Ismét döntős Babos Tímea

2018. február 3.

A magyar játékos ezúttal egyéniben jutott a fináléba.

A negyedik helyen kiemelt Babos a világranglista 152. Yafan Wang ellen lépett pályára, és 1 óra 30 perc alatt 6-3 6-4 arányban győzedelmeskedett. Timi kezdte jobban a mérkőzés, egy szoros adogatójáték után elvette kínai ellenfele adogatását, ami elegendőnek bizonyult a játszma megnyeréséhez. A folytatás is szoros játékot hozott, Timi több breaklabdát is hárított, az ötödik játékban ismét lebreakelte Wangot, és jutott a döntőbe.

A holnapi fináléban a karrierje első WTA döntőjét játszó Katerina Kozlovával találkozik.

Timi később Chan oldalán párosban is pályára lépett, de az első helyen kiemelt magyar-tajvani kettős 6-2 6-2 arányú vereséget szenvedett.