Tovább folytatódik Petra Kvitova nagyszerű sorozata

2018. február 19.

A cseh játékos Szentpétervár után Dohában sem talált legyőzőre.

A kétszeres wimbledoni győztes Kvitova három játszmában győzött a negyedik helyen rangsorolt Garbine Muguruza ellen. A cseh hölgy a torna korábbi szakaszában már búcsúztatta a világranglista harmadik Elina Svitolinát, illetve a világelső Caroline Wozniackit, és győzelmével visszakerült a legjobb tíz közé. Ez volt Kvitova 22. tornagyőzelme, és idén már 6-0-val áll top tízes játékosokkal szemben.

A tegnapi döntőt a spanyol játékos kezdte jobban, meggyőző játékkal 5-0-ás előnyre tett szert, majd 33 perc alatt 6-3 arányban abszolválta a nyitó szettet. A folytatás már sokkal kiélezettebb játékot hozott, és Kvitova sikerét elsősorban a breaklabdák kihasználásának köszönheti. Mindkét hölgy hét-hét alkalommal jutott breaklehetőségig, amiből Kvitova játszmánként egyet-egyet kihasznált, és ez a minimális különbség döntőnek bizonyult az egyébként nagyon színvonalas dohai fináléban.

P. Kvitova (cseh, 16.) – G. Muguruza (spanyol, 4.) 3-6 6-3 6-4