Marci elkapta a budapesti bajnokot

2018. május 3.

Két játszmában jutott a müncheni ATP torna negyeddöntőjébe Fucsovics Márton.

A magyar játékos a Budapesten győzedelmeskedő Marco Cecchinatoval találkozott, és 1 óra 30 perc alatt 7-6 6-1 arányban győzedelmeskedett. A mérkőzést az olasz játékos kezdte jobban, villámgyorsan 3-0-ás előnyre tett szert, de Fucsovics néhány perccel később kiegyenlített. A folytatásban is inkább Cecchinatonak állt a zászló, 5-4-nél a szettért adogathatott, majd pedig 6-5-nél játszmalabdája is volt, de Marci mindkétszer fordítani tudott. A tie-break már a magyar játékos kedve szerint alakult, és a második játszmalabdát kihasználva Fucsovics előnnyel várhatták a második felvonást. Ott pedig már nem volt kérdéses Marci győzelme, kétszer is elvette ellenfele adogatását, és jutott a legjobb nyolc közé, ahol a Schwartzmant kiejtő német Maximilian Martererrel találkozik. A két játékos idén már kétszer keresztezte egymás útját, jelenleg 1-1-re állnak. Hajrá Marci!

Fucsovics M. (magyar) – M. Cecchinato (olasz) 7-6 6-1