WTA: Ketten is tripláztak a héten

A héten Prága és Rabat adott otthont a női tornáknak.

Prága

A második helyen kiemelt Petra Kvitova győzelmével zárult a 250 ezer dollár összdíjazású prágai WTA International női tenisztorna. A hazai közönség előtt teniszező balkezes játékos megállíthatatlanul robogott a fináléig, ahol meglepetésre a hetedik helyen kiemelt Michaela Buraznescuval találkozott. Az összecsapást Kvitova kezdte jobban, villámgyorsan 3-0-ás előnyre tett szert, de a karrierje első tornagyőzelméért pályára lépő román 51 perc alatt 6-4 arányban fordítani tudott. A folytatásban Kvitova elkapta a fonalat, és egyre otthonosabban mozgott a cseh salakon, a simán megnyert második játszma után egy break is elegendőnek bizonyult a döntő felvonásban, így Kvitova idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Talán mindenki emlékszik még arra, hogy egy évvel ezelőtt hol is járt ez a cseh hölgy.

P. Kvitova (cseh, 2.) – M. Burzanescu (román, 7.) 4-6 6-2 6-3

Kép forrása: twitter.com/petra_kvitova

Rabat

Szintén idei harmadik tornagyőzelménél tart a belga Elise Mertens. A fiatal játékos első kiemeltként vágott neki a rabati tornának, és esélyeshez méltón masírozott végig a mezőnyön. A finálé is Mertens szája íze szerint alakult, a 34 perc alatt megnyert első játszma után a másodikban is dupla breakelőnybe került az ausztrál Alja Tomljanovic ellen, de az élete első WTA győzelméért pályára lépő játékos hatalmas csatában (5-4-nél mérkőzéslabdát hárítva) rövidítésre mentette a meccset. A tie-breakben aztán ismét Mertens percei következtek, és 1 óra 48 perc alatt 6-2 7-6 arányban győzedelmeskedett, és egyre jobban megszilárdítja helyét a top 20-ban.

Kép forrása: twitter.com/elise_mertens