RG18: A hölgyeknél megvan a legjobb nyolc mezőnye

Érdekesen alakultak a felső ág nyolc közé jutásért folytatott mérkőzései.

Elsőként a világelső Simona Halep lépett pályára, és meglepően simán 1 óra alatt 6-2 6-1 arányban győzedelmeskedett az idei évben három tornagyőzelemmel büszkélkedő Elise Mertens ellen. A fiatal belga hiába tudott az előző hetekben Svájcban és Marokkóban is salakos viadalt nyerni, Halep játékára nem találta az ellenszert. Az első szettben még próbálta tartani a lépést a világelsővel, de a második játszmában már nem volt kérdéses a győztes kimenetele. Halep az elődöntőbe jutásért a 12. helyen kiemelt Angelique Kerberrel találkozik. A volt világelső balkezes német szintén egy könnyűnek mondható mérkőzésen verte a hazaiak kiválóságát, a titkos esélyesnek tartott Caroline Garciát. Kerber megvillantott valamit két évvel ezelőtti játékából, stabilan védekezett, és a megfelelő pillanatban szenzációs nyerőket ütött a 36 hibával záró francia ellen. A vége 6-2 6-3 lett a német javára. Halep és Kerber legutóbb az Australian Open elődöntőjében találkozott, akkor a torna egyik legjobb meccsét játszották, most is hasonlóan izgalmas összecsapás van kilátásban.

A nap másik két mérkőzése mindössze két játékot hozott. Azt már délután tudni lehetett, hogy Serena Williams visszalépésével Maria Sharapova játék nélkül jutott a nyolc közé, de nem kellett sokkal többet kaparnia a két évvel ezelőtti bajnok Garbine Muguruzának sem. A spanyol játékos az ukrán Lesia Tsurenko ellen töltött mindössze néhány percet a pályán, az ukrán ugyanis egy rossz mozdulat során megsérült, és egy hosszas ápolás után ugyan megpróbálta folytatni a meccset, de végül a mérkőzés feladása mellett döntött. Ezzel két pihent játékos találkozik a négy közé jutásért, eddigi mérlegüket az orosz vezeti 3-0 arányban.