A budapesti győztes tovább száguld

2018. július 23.

Kevesen gondolták, hogy a budapesti tornát szerencsés vesztesként megnyerő Marco Cecchinato szűk három hónappal magyarországi sikere után már a top 20 kapujában kopogtat.

Az olasz játékos budapesti győzelmét követően óriási meglepetésre bejutott a Roland Garros elődöntőjébe, az előző héten pedig döntőt játszott az umagi ATP 250-es tornán. De nem csak döntőt játszott, Cecchinato a torna fináléjában 6-2 7-6 arányú győzelmet aratott az argentin Guido Pella felett. Az egy óra negyven percig tartó összecsapáson leginkább a második felvonás hozott némi izgalmat, amikor Pella nagyszerű játékkal 4-2-re meglépett, és az olasz csak némi szerencsével tudta rövidítésre menteni a szettet. A tie-break azonban már egyoldalú játékot hozott, és Cecchinato második mérkőzéslabdáját kihasználva behúzta a meccset, és a győzelemért járó 250 ranglista pontot, valamint a közel 90 ezer eurót.