Lett győzelem született Bukarestben - Teniszvilag » Teniszvilag Lett győzelem született Bukarestben - Teniszvilag

Lett győzelem született Bukarestben

2018. július 23.

A lett Anastasija Sevastova győzelmével zárult a 250 ezer dollár összdíjazású Bucharest Open.

Az első helyen kiemelt lett játékos a torna fináléjában a negyedik helyen rangsorolt horvát Petra Martic-csal találkozott, és 1 óra 35 perc alatt 7-6 6-2 arányban győzedelmeskedett. Martic az első játszmában háromszor is breakelőnybe került, kétszer a játszmáért adogathatott, de nem tudott élni a lehetőséggel. Sevastova előbb rövidítésre mentette a szettet, majd a rövidítést behúzva könnyedén nyerte a második felvonást. A lett hölgy karrierje harmadik tornagyőzelmét aratta, és minden bizonnyal jobb szájízzel távozik a román fővárosból mint 2016-ban, amikor a torna döntőjében 6-0 6-0 arányú vereséget szenvedett a hazai közönség előtt teniszező Simona Haleptől.